​​​​​​​Başkan Gürün'den Flaş Açıklama: ​​​​​​​"SON YEREL SEÇİMDE 5 BELEDİYE BAŞKANIMIZ BEHÇET SAATCI'YI DESTEKLEDİ"

Muğlalı gazeteci arkadaşımız Altar Zeyhan, CHP Menteşe İlçe Kongresinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürünün kongrede söylediği çarpıcı sözleri aktardı. Haber şöyle:

​​​​​​​Başkan Gürün'den Flaş Açıklama: ​​​​​​​

Dün CHP Menteşe ilçesinin kongresine katılan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Muğla'nın son yerel seçimde oy oranının yüzde 36'ya düşmesini eleştiren Mürsel Alban'a cevap verdi.

Gürün, "Oy oranı düştü diyorsunuz. Oy oranının 36'ya düştüğü seçimde siz değil miydiniz milletvekili. 5 belediye başkanı Behçet Satcı'yı destekledi. O ilçelerde biz seçimi kaybettik. Ben onlara İrlandalı dedim. Yüzde 36'yı biz inceledik, bitirdik.

Bilbordların bize ait olduğu yerlerde belediye ile ilgili afiş asabiliyoruz. CHP 'baharlar gelecek' dedi. Biz, 'Bizi baharda görün' dedik. Bunu gören, CHP'nin bahar sloganını aklına getirmedi mi? Bunu bile idrak edemeyen bir anlayış var. Bu sloganımız nedeniyle biz soruşturma geçirdik.

Ayrıca ben merkez ilçe üyesi olarak buraya katıldım. 12 ilçedeki seçimlere gitmiyorum. Kürsünün arkasında benim adımın olamsından rahatsız oluyormuş Mürsel Alban. Ben sizin başınızı bugüne kadar önünüze eğdirmedim. Haddinizi bilin" diye konuştu.

TARTIŞMAYA MİLLETVEKİLİ UZUN DA KATILDI: "İLKELİYDİNİZ DE NEDEN ADAYLIK BAŞVURUSU YAPTINIZ?"

CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun da Mürsel Alban'ın eleştirilerine cevap verdi. Uzun, "Önseçim yapmamayı ilkesizlik olarak kabul edip, beni de milletvekili yapın diyerek adaylık başvurusu yapacaksınız, sonra da bu salona gelip burada bizleri eleştireceksiniz. Bu doğru değil. O zaman ikeli davranıp başvuru yapmayacaktınız" dedi.

Uzun, "Burada zamanımızı yapıcı olmayan tartışmalara harcamamamız gerekiyor. Tabiki kırgınlıklara da hak vermek gerekiyor. Seçim kaybedildi. Ahlaksızca seçimi kazandılar. Emeğimizin boşa gitmesine kırgınım. Hepimiz aynı duygular içindeyiz" diye konuştu.

CHP Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici ise, "Kongremiz çok hareketli geçiyor. Bizler, birbirimizin dedikodusunu yapmadığımız gün iktidara geleceğiz. Bizler, yeni milletvekilini arayıp hayırlı olsun dediğimizde iktidar olacağız. Bizler kuyu kazmayı bıraktığımızda iktidar olacağız." dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık