Başkan İnce: "Bize insan olma vasfını kazandıran öğretmenlerimizdir"

​​​​​​​İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Av. Gürsel İnce 24 Kasım Öğretmenler günü vesilesiyle düzenlenen kahvaltıda öğretmenler ile bir araya geldi. Etkinlikte konuşan Başkan İnce; "Bu hayatta insanoğlunun olmazsa olmaz mesleklerinden biri olan Öğretmenlik mesleği sayesinde bizler, en temel özelliğimiz olan insan olma vasfını kazanıyoruz. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevi başında şehit düşen öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum" dedi.

Başkan İnce:
  • 24 November 2023, Friday 15:05

İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla Milas Belediyesi Park Restoran'da kahvaltı düzenledi. Etkinliğe; İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Av. Gürsel İnce, İl Teşkilat Başkanı ve Belediye Meclis üyesi Mehmet Çayırlı, İlçe Başkan Yardımcısı Nihat Bilgin, Kadın Politikaları Başkanı Nazan Yakabaşı, Belediye Meclis Üyesi Ali Kurt, İlçe Sekreteri Beyhan Kaçar katılarak öğretmenler ile bir araya geldi. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Av. Gürsel İnce; " Bu hayatta insanoğlunun olmazsa olmaz mesleklerinden biri olan Öğretmenlik mesleği sayesinde, bizler en temel özelliğimiz olan insan olma vasfını kazanıyoruz. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevi başında şehit düşen öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Öğretmen, meyve veren bir ağacı toprağa dikendir. Hepimiz öğrenci olduk ve dolayısıyla bunu gayet iyi biliyoruz ki öğretmenlerimiz her zaman hayatımızın önemli bir noktasında bulunuyor. Özellikle Cumhuriyet ile beraber, fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştiren ve daha da önemlisi ahlaklı nesiller yetiştiren siz öğretmenlerimizin gününü kutluyorum" diyerek sözü il teşkilat başkanı Mehmet Çayırlıya bıraktı.

"BANA BİR HARF ÖĞRETENİN KIRK YIL KÖLESİ OLURUM"

Kurucu İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı; " Sözlerime Hz. Ali'nin bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum sözünü hatırlatarak başlamak istiyorum. Sizlerin öğrettiklerinin karşılığını verme şansımız yok" Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği "Yeni nesil sizlerin eseri olacak" sözüne atıfta bulunan Çayırlı;" Evet biz sizlerin eseriyiz, bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutlayabiliyorsak bu sizlerin eseridir" diyerek sözlerine son verdi.

Kahvaltı sonrası ilçe başkanı Gürsel ince, öğretmenlere tek tek çiçek vererek ellerini öptü. Etkinlik toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık