Başkan Tokat KKTC’de resmi ziyaretlerde bulundu

​​​​​​​Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, KKTC’nin kuruluşunun 40. yılı düzenlenen ve Milas Belediyesi Milasspor’un davetli olduğu Cumhuriyet Kupası için bulunduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Cumhurbaşkanı Vekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ile İçişleri Bakanı Dursun Oğuz’a ziyarette bulundu.

Başkan Tokat KKTC’de resmi ziyaretlerde bulundu
  • 20 November 2023, Monday 10:15

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 40. yıl dönümü kapsamında Batmazoğlu Futbol Masterleri tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupası’na davet edilen Milas Belediyesi Milasspor Masterlerı ile birlikte KKTC’de bulunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Cumhurbaşkanı Vekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ile İçişleri Bakanı Dursun Oğuz ile bir araya geldi.

KKTC Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan paylaşımda, Meclis Şeref Salonu’nda gerçekleşen kabulde konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, bayram sevincine ortak olduklarını belirterek KKTC’nin kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Cumhurbaşkanı Vekili Töre de konuşmasında KKTC’nin milli bir devlet olduğunu ve bu toprakların aziz şehitlerin emaneti olduğunu kaydetti. Töre, yapılan organizasyonu çok anlamlı bulduklarını ifade ederek, başarılı geçmesini temenni etti.

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek heyete KKTC halkı adına teşekkür etti ve Milas halkına selam gönderdi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a KKTC ziyaretlerinde eşi Elif Tokat, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer ve eşi Zuhal Özer, Kemal Batmazoğlu ve eşi Yeliş Batmazoğlu, Profesör Tamer Koldaş ve Profesör Lale Koldaş eşlik etti.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

Milas eczane
Site en altı
yukarı çık