Başkan Tokat’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Milas Belediyesi Başkanı Muhammet Tokat, 10 Kasım Atatürk’ü anma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Tokat’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı
  • 09 November 2023, Thursday 16:35

Başkan Tokat’ın mesajı şu şekilde;

"Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk, hayatını tamamen ülkesine ve milletine adayarak, sınırlı imkânlar ve zorlu şartlar içinde, milletinin gücü ve desteğiyle Türkiye Cumhuriyeti'ni bağımsızlık ve millet egemenliği ilkelerine dayalı olarak kurmuş bir liderdir. Atatürk, kişisel meziyetleriyle sadece Türk Milleti’nin değil, tüm insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış büyük bir devlet adamıdır. Onun fikirleri ve eserleri, bugün hala yaşayan bir miras olarak bize rehberlik etmektedir.

Bugün, 10 Kasım'ı sadece bir matem günü olarak değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama ve hatırlama günü olarak kutluyoruz. Onun duygularını ve fikirlerini anlamak, onun mirasına sahip çıkmak için önemlidir.

Türk Milleti’nin büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 85. yıl dönümünde bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz.

Atatürk'ün en büyük ideali, Türkiye'yi birlik ve beraberlik içinde, çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Bizler de Atatürk'ün gösterdiği bu hedefe sadık kalarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, ülkemizi daha da ileriye taşıma sorumluluğunu üstleniyoruz.

Bu vesileyle; İstiklal Savaşı'nın Başkumandanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde saygıyla anıyor. Milas’ın tüm çocukları, gençleri, her bir bireyi olarak Atamıza ‘Gözün arkada kalmasın, biz varız!’ diyoruz.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık