Başkan Tokat’ın 8 Mart Kadınlar Günü mesajı

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 8 Mart Kadınlar Günü’nü yazılı bir mesajla kutladı.

Başkan Tokat’ın 8 Mart Kadınlar Günü mesajı
  • 08 March 2023, Wednesday 11:39

Başkan Tokat’ın mesajı şu şekilde;

“Sevgi… Emek… Bereket… Hoşgörü sembolü KADINLARIMIZ... Ezilen… Hor görülen… Cinayete kurban giden KADINLARIMIZ...

Yıllar yıllar içerisinde farklı sıfatlarla tanımlanan kadınlarımız; toplum içerisinde var olma mücadelesi gösteren yüce kahramanlarımızdır.

Ön Türkler döneminde kadın ve erkek her devirde, her coğrafyada, her kültürde birbirlerini tamamlayarak yaşamış ve varlığını sürdürmeyi başarmıştır. Eski Türk kadınları erkeklerle bir tutulan, yönetimin her kademesinde yer alan, kendisine danışılan, ata binen, silah kuşanan, toplumda kabul gören, değer verilen önemli bir zümreydi.

Günümüzde ise ana haber bültenlerinde sıklıkla yer alan kadın cinayetleri ve kadına yapılan zulümleri konu alan haberleri düşündüğümüzde; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” sözü daha bir anlam kazanmakta, daha bir değer taşımaktadır.

Bizler çok iyi biliyoruz ki yaşanılası, yarınlarına umutla bakan bir ülke oluşumunda kadınlarımız yeri doldurulamayacak büyük bir güçtür. Bu büyük gücün farkında olan bizler; fırsat eşitliğinin sağlandığı, kadınların hayatın her alanında güçlü ve etkin rol aldığı bir Türkiye oluşturmak için çalışmaya, farkındalık yaratmaya devam edeceğiz.

Bir gün değil her gün kadınlarımızın olmalı vurgusunda bulunarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve şefkat duygularıyla hiçbir karşılık beklemeksizin bizleri sarıp sarmalayan kadınlarımıza sağlık, huzur ve mutluluk dolu güzel günler diliyorum.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık