Bisiklet kullanımına dikkat çekmek için Atapark’ta buluşacaklar

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 17 Eylül Pazar günü, 150 şehirde eş zamanlı olarak yapılacak.

Bisiklet kullanımına dikkat çekmek için Atapark’ta buluşacaklar
  • 25 August 2023, Friday 14:17

2013 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun Türkiye genelinde 10. yıl, Milas’ta ise 4. yıl etkinliği yapılacak.  Etkinlik 17 Eylül Pazar günü Atapark Meydanı’nda saat 17’de başlayacak.  

Etkinliğin amacının, “Dünya Otomobilsiz Kentler Günü ile Sürdürülebilir ve Aktif Ulaşım" konularına dikkat çekmek ve aynı zamanda farkındalık yaratmak, ayrıca kadınların bisiklete binmesini teşvik etmek için düzenlendiğini söyleyen Milas Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Organizatörü Filiz Acar, “Bu etkinlik gönüllü kadınlar tarafından, hiçbir kurum ve kuruluşa bağlı olmadan düzenlenmektedir. İzmir’de 2013 yılında ilk kez yapılan bu etkinliğin, bu yıl yaklaşık 150 şehirde eş zamanlı olarak düzenlenmesi amaçlanmaktadır. 17 Eylül Pazar günü saat 17:00’de Milaslı kadınlar bisikletleriyle; Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’na katılmak üzere Atapark Meydanı’na bekliyoruz. Meydanda toplandıktan sonra şehir içinde uygun görülen güzergahta bisiklet sürüşü gerçekleştirmeyi planlamaktayız.” Dedi.

Organizatör Acar, Atapark'ta yapılacak etkinliğe Milaslı bisikletseverleri davet ederek, "Hem bisikletlerimizi rengarenk süsleyeceğiz, hem de kendimiz en renkli kıyafetlerimizle Atapark'ta olacağız" dedi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık