"Bodrum halkının sağlığı kaderine terk edilmiş durumda”

​​​​​​​CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Devlet Hastanesi’nin durumunu sosyal medyasından yaptığı açıklama ile gündeme getirdi.

  • 29 Haziran 2022, Çarşamba 12:02
 

Milas Devlet Hastanesi’nin de durumunda hiç bir fark yok. Doktorlar istifa ediyor. Uzman doktor açığı var. Vatandaşların hastaneden randevu almaları neredeyse imkansız.

Başkan Karahan’ın “Bodrum halkının sağlığı kaderine terk edilmiş durumda.” başlığı ile paylaştığı açıklama şu şekilde;

“Bodrum Devlet Hastanesi şu anda Bodrum halkına hizmet verememektedir. Bunun sorumlusu da ülkeyi 20 yıldır yöneten AKP iktidarıdır.

Şu anda KBB, Göğüs Hastalıkları, Cildiye, Psikiyatri polikliniklerine randevu verilememektedir. Son 4 ayda 12 doktorumuz geçim sıkıntısından kaynaklı olarak istifa etmiştir.

Uzun zamandır Bodrum da artan kiralarla birlikte devletin bütün kurumlarında çalışanlar için lojman ihtiyacı çok belirgin şekilde ortadadır. Bu yeterli olmamakla birlikte kolluk kuvvetleri ve adliye personelleri için lojman bulunmaktadır ancak oda yetersizdir. Doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız için bizim bildiğimiz ne lojman nede ihtiyacı karşılayacak bir çalışma bulunmamaktadır.

Yani Bodrum halkının sağlığı kaderine terk edilmiş durumdadır. Çok ivedi olarak bu konuda çözüm üretilmezse yeni devlet hastanesine 3-5 idari personelle göstermelik olarak açmanın hiçbir anlamı yoktur. Bütün kamu personeli için lojman acil ihtiyaçtır. Geçici günü birlik yapılan çalışmalarda çözüm değildir.

Her kamu çalışanı Bodrum halkının başının tacıdır. Devleti yönetenler çözüm üretmekle sorumludur. Devletimizde bu konuyla ilgili arsalarda kaynakta mevcuttur. Yeter ki önceliğe alınsın. Sorunun ciddiyetini anlamak ve çözüm üretmek ilgili bakanlıkların görevidir. Biz yerel ve siyasi kadrolar üretilecek çözümlere her zaman katkı koymaya hazırız. Yeter ki mağdur kamu çalışanları mutlu olsun, görevlerini yaparken ayın sonunu nasıl getiririz diye düşünmesin.

Arsa ve kaynak bulamıyorsanız yeni yapılan hapishaneyi Bodrum halkına devredin. En kısa sürede restore edip, Kamu lojmanı olarak kamu çalışanlarının emrine sunarız.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık