Bodrum’lu milli dansçılar dünya ikincisi oldular

​​​​​​​Bodrum Dans Kulübü Milli Sporcuları, Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonasının ardından Dünya Finallerinden de şampiyon olarak döndüler.

Bodrum’lu milli dansçılar dünya ikincisi oldular

Bodrum’lu milliler Portekiz’in Braga şehrinde 62 ülkeden 7700 dansçını yarıştığı Dünya Finallerinde Modern Dans, Jazz Dans, Show Dans ve Bale branşlarında 38 farklı koreografi ile yarıştılar.

Yaşları 8 ile 13 arasında değişen Bodrum Dans Kulübü Modern Dans Bölümünün 21 dansçısı, 4 veli ve 2 antrenörü, Braga’da yapılan dünya finallerine hiçbir kurumdan maddi destek almadan tamamen kendi imkanları ile katıldılar.

Milli Takım Antrenörü Alona Burlakova ve Modern Dans eğitmeni Alla Hasiuk eşliğinde altı gün süren yarışmalarda 62 ülkeden 7700 dansçıya karşı yarıştılar ve DÜNYA İKİNCİLİĞİ’ni ülkemize kazandırdılar.

Bodrum Dans Kulübü başkanı Fatih Özvezneci grup hakkında şunları söyledi:

“Bodrum Dans Kulübü son 3 yıl içerisinde 69 milli sporcu yetiştirerek Muğla tarihinde görülmemiş boyutta büyük bir başarıya imza attı. Son üç ayda Türkiye Şampiyonu ve Avrupa Şampiyonu olan çocuk millilerimiz Dünya Finallerine katılmak için bayramın birinci gününde Portekiz’e hareket ettiler.

Dünya finalleri için yıl içerisinde 62 ülkede yapılan ön elemeleri geçen ve finallere katılmaya hak kazanan 7700 dansçıya karşı Bodrum’lu 21 dansçımız günlerce yarıştılar.

62 ülkede yapılan seçmelerle dansta en başarılı olanların katılabildiği bu yarışmaya katılan çocuk millilerimiz Türk bayrağını ödül kürsüsüne taşıyarak bizlere en büyük gururu yaşattılar. Binlerce dansçı ve seyirci olmasına rağmen sadece 4 seyirci ve 21 dansçımız ile ülkemizi ödül kürsüsüne taşıdık ve gümüş kupayı ülkemize kazandırdık.

Bodrum Dans Kulübü olarak daha önce bu boyutta bir yarışmaya katılmadık. Katıldığımız en kalabalık yarışmadaki sporcu sayısı 33 ülkeden 3200 sporcu olmuştu fakat bu kez 62 ülkeden 7700 sporcu ile aynı pistleri paylaştık. Show Dans Çocuklar Büyük Grup kategorisindeki dünya ikinciliği ve Jazz Dans Çocuklar Duo kategorisindeki dünya altıncılık derecelerimiz bizleri ve bizlere inanan ve destekleyen velilerimizi gururlandırdı.

Grubumuzun çalışmalarında bizlere çalışma salonu desteği veren Muğla Büyükşehir Başkanımız Osman Gürün başta olmak üzere tüm Milli Takım Sporcu velilerimizi, dans sporcularımızı, takım antrenörümüzü ve emeği geçen tüm diğer eğitmenlerimizi kutluyorum. 2023 yılında Türkiye ve Avrupa Şampiyonu olan, ardından Dünya ikincisi olan Milli Sporcularımızı canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Yarışmada alınan bazı dereceler;

  • Show Dans Çocuklar Kalabalık Grup Kategorisi (27 grup yarıştı) - İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
  • Jazz Dans Çocuklar Duo Kategorisi (41 duo yarıştı) – ALTINCILIK ÖDÜLÜ (Maya - Liza Akgün)

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık