Büyük Taarruz 101 yaşında

İlçemizde Büyük Taarruz'un 101. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında bugün Ören Mahallesi’nde Ali Altay konseri gerçekleşecek, yarın ise Atapark’ta tören düzenlenecek. Kutlamalar akşam saat 20.30’da fener alayı, saat 21:00’de ise eş zamanlı olarak Güllük’te Tolga Çandar, Milas Atapark’ta Bilal Sonses, Bafa Pazar Yeri’nde ise Pusula konseri ile sona erecek.

Büyük Taarruz 101 yaşında
  • 29 August 2023, Tuesday 10:02

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı coşkusu, bugün Milas’ın Ören Mahallesi’nde gerçekleşecek Ali Altay konseri ile başlayacak.

Milas Belediyesi, Cumhuriyete ve demokrasiye açılan kapı görevi gören, çok sesliliğe giden yol olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlamak için bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

Zafer Bayramı haftasına özel kutlamalar kapsamında 29 Ağustos Salı günü akşamı Ören’de saat 21.00’de başlayacak Ali Altay konseri, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı coşkusuna renk katıp, vatandaşlara keyifli bir zaman geçirme fırsatı sunacak.

Türk Kurtuluş Savaşı'nın önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel etkinlikler düzenleyerek ilçe genelini büyük bir coşkuyla sarıp sarmalamayı hedeflediklerini belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, şenlik takvimi hakkında şu bilgileri verdi:

“29 Ağustos Salı günü Ören’de Ali Altay konseri gerçekleştireceğiz. 30 Ağustos Çarşamba günü ise Milas Atapark’ta Bilal Sonses, Güllük’te Tolga Çandar ve Bafa’da Pusula konserlerimiz olacak.  Saat 21.00’de başlayacak konserlerimize ve konserler öncesinde saat 20.30’da başlayacak fener alaylarına tüm halkımız davetlidir.”

ATAPARK’TA ÇELENK TÖRENİ DÜZENLENECEK

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları yarın 09:30’da Atapark’ta bulunan Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başlayacak ve Saygı Duruşu ile İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından saat 10:00’da Kaymakam Mustafa Ünver Böke, Kaymakamlık Makamında Tebrigat Töreni’nde tebrikleri kabul edecek.

Daha sonra saat 10:30’da Atapark’ta kutlamalar çerçevesinde, Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı törene katılanların bayramını kutlayacaklar. Daha sonra İstiklâl Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekilecek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kutlama mesajı okunacak. Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve öğrencilerin şiir okumaları ve tören geçişi yapılarak tören sona erecek.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık