Büyükşehir Milas Korucuk’a Yangın Tankeri Teslim Etti

​​​​​​​Muğla Büyükşehir Belediyesi kırsal alanlarda meydana gelebilecek yangınlara hızlı müdahale edilmesi amacıyla yangın tankeri dağıtımına devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Milas Korucuk’a 3 tonluk yangına ilk müdahale tankeri teslim edildi.

Büyükşehir Milas Korucuk’a Yangın Tankeri Teslim Etti
  • 08 November 2023, Wednesday 16:26

Muğla Büyükşehir Belediyesi orman köylerinde ve kırsal bölgelerde meydana gelen yangınlara anında müdahale edilebilmesi için bugüne kadar 155 ilk müdahale tankeri dağıttı. Ekipler son olarak Milas Korucuk Mahallesi’ne tanker teslim etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi 13 bin 247 kilometrekare yüzölçümü ve yüzde 68 orman varlığına sahip olan Muğla’da, orman ve kırsal köylerde meydana gelebilecek yangınlara hızlı müdahale edilebilmesi için ilk müdahale tankeri dağıtmaya devam ediyor. Milas Korucuk Mahalle Muhtarı Hüseyin Aktaş’ın talebi doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri Yangına ilk müdahale tankerini Korucuk Mahallesi’ne teslim etti. Herhangi bir yangın anında olaya kısa sürede müdahale etmek için kullanılan 3 ton su kapasiteli tankerin kullanımı ile ilgili köy halkına Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından eğitim verildi.

Korucuk Muhtarı; “Kısa sürede yangın tankeri talebimize dönüş yapan Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum”

Milas Korucuk Mahalle Muhtarı Hüseyin Aktaş Büyükşehir’den talep ettikleri yangına ilk müdahale tankerinin kısa sürede tedarik edilerek kendilerine teslim edilmesinden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e ilçelerine ve Muğla’ya yaptıkları hizmetler için teşekkür etti. Hüseyin Aktaş; “Milas Korucuk mahallemizde meydana gelebilecek yangın olaylarına kısa sürede müdahale için Büyükşehir Belediye’mizden yangına ilk müdahale tankeri talebinde bulunduk. Büyükşehir Belediye’miz kısa sürede bize dönüş yapıldı ve 3 tonluk tanker bize teslim edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı’mıza Dr. Osman Gürün’e hizmetleri için mahallem adına teşekkür ediyorum. Muğla il genelinde fedakarca çalışan, 7/24 bizlerin, çevremizin, ormanlarımızın güvenliği için görev yapan itfaiye personelimize de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık