ÇEDES Projesi’ne Bir Tepki de 29 Ekim Kadınları Derneği’nden Geldi

29 Ekim Kadınları Derneği Genel Başkanı Av. ŞenaI Sarıhan’ın ÇEDES Projesi ile ilgili yazılı basın açıklaması 29 Ekim Kadınları Derneği Milas Şubesi adına Ayşe Güzide Cereren tarafından paylaşıldı. 

ÇEDES Projesi’ne Bir Tepki de 29 Ekim Kadınları Derneği’nden Geldi
  • 22 December 2023, Friday 12:37

“Bakan Yasalara Uymakla Yükümlüdür” başlıklı açıklamayı paylaşan 29 Ekim Kadınları Derneği yetkilileri, “Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bulunduğu görevi, Anayasa ve yasalara uygun olarak yapmakla yükümlüdür.” dedi.

29 Ekim Kadınları Derneği Genel Başkanı Av. ŞenaI Sarıhan’ın yazılı basın açıklaması şu şekilde;

“Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bulunduğu görevi, Anayasa ve yasalara uygun olarak yapmakla yükümlüdür. Milli Eğitim Temel Kanununun " Laik ve bilimsel eğitim"i esas alan düzenlemelerine karşın, ÇEDES projesi ile yasalara uymama kararının ilk işaretini vermiştir. Son olarak, TBMM kürsüsünden tarikatları açıkça savunarak ve onların birer STK olduğunu ifade ederek bu kararından bir adım geri gitmeyeceğinin işaretini vermiştir. Nitekim, kreşlerden başlayarak tüm eğitim kurumlarında gerici uygulamalar adım adım sürdürülmektedir. Ancak, eğitimin bilimsel ve laik niteliğinin aydınlanmanın temeli olduğuna inanan tüm yurttaşlar ve demokratik kitle örgütleri, bu gidişe " dur” deme kararlılığı ile ayaktadır. Ülkemizin yarınları olan çocuklarımızı bilimin Işığından mahrum edecek her türlü uygulamanın karşısında olacağımızı yüksek sesle ifade ediyor Sayın Bakanı yasalara uymaya davet ediyoruz.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

Milas eczane
Site en altı
yukarı çık