CHP Heyeti fuar açılış törenine katıldı

​​​​​​​Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü bu yıl ilçemizde 14. Kez kapılarını açan Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na katıldı.

CHP Heyeti fuar açılış törenine katıldı

Türkiye’nin önde gelen fuarlarından birisi olan fuarda gıda, tarım ve hayvancılık alanında sektörün önde gelen firmaları ürünlerini ziyaretçilere tanıtırken, bölgenin ve Türkiye’nin meşhur lezzetleri de ziyaretçilere sunuluyor.

CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, Kadın Kolları Başkanı Berrin Naz, Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Turhan, yönetim kurulu üyeleri, CHP Muğla Milletvekili Aday Adaylarının yer aldığı açılış töreniyle fuar kapılarını ziyaretçilere açtı.

Güney Ege 14. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na tam kadro olarak katıldıklarını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, “Fuarın ilçemiz ve bölgemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Çiftçilerimiz ve üreticilerimiz maliyetlerin kat ve kat arttığı dönemde zor şartlar altında ayakta duramaz hale gelmişken,bu sorunları iktidara geldiğimiz ilk andan itibaren çiftçilerin maliyetlerini en aza indirgeyerek çiftçimizi ve üreticimizi rahatlatacağız.Ülke geneline bakılacak olursa 500,000 üreten çiftçi ailesi kaldığı düşünüldüğünde ileride 84,000 milyonu besleyemeyecek  duruma geleceğiz.Buda gıda erişiminin azalacağı fiyatların yükseleceği ve halkımızın gıda krizi ile karşı karşıya geleceği muhakkaktır.İktidarımızda ilk yapacağımız işlerden birisi mayınlı arazilerin mayınlardan temizlenerek topraksız genç çiftçi ailelerine verilerek üretimin hızlı bir şekilde arttırılmasını sağlayacağız.Milas Bal,zeytin ,zeytin yağı,sebze,yem bitkileri ve hayvancılığın en yüksek düzeyde yapıldığı ilçelerden birisidir.AKP iktidarında 2000 olan pamuk üreticisi sayısı maalesef bu gün 60 civarındadır.tütüncülüğün yapıldığı alanlarda artık tütün ekimi iki elin parmakları kadar üreticiye kalmıştır. Türkiye’de çiftçi hiçbir dönemde olmadığı kadar mağdur durumdadır.CHP iktidarında önceliklerimizden biriside Tarım ve hayvancılığı yüksek düzeyde destekleyerek ihracat eden konuma getirmektir. 15 mayıs sabahında güzel bir güne uyanarak başta çiftçilerimizin, üreticilerimizin ve tüketicilerimizin mutlu, huzurlu ve kaygısız olduğu bir Türkiye’yi hep birlikte millet ittifakında ki dostlarımızla beraber inşa edeceğiz.’’ Diyerek, “Fuarın oluşumundan bugüne kadarki gelişiminde emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim. Vatandaşlarımızı fuarı ziyaret etmeye davet ediyorum” dedi.

 

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık