CHP Milletvekili Süleyman Girgin: “TÜM ŞOFÖR ESNAFINA TİCARİ AKARYAKIT DESTEĞİ VERİLSİN”

CHP Genel Merkezi tarafından vatandaşlarla buluşmak üzere Gümüşhane’de görevlendirilen CHP Muğla Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Süleyman Girgin, bu temasları sırasında vatandaşların dert ve sıkıntılarıyla ilgili olarak TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, Gümüşhane’deki şoför esnaflarının sorunlarını dile getirdi.

CHP Milletvekili Süleyman Girgin:  “TÜM ŞOFÖR ESNAFINA TİCARİ AKARYAKIT DESTEĞİ VERİLSİN”
 

Girgin şu açıklamalarda bulundu:

MUĞLA’DAKİ ŞOFÖR ESNAFI DA GÜMÜŞHANE'DEKİ ŞOFÖR ESNAFI DA AYNI PERDEDEN VERYANSIN EDİYOR

“Genel Merkezimizin görevlendirmesi ile Türkiye’nin 51 İl’inde yaptığımız çalışmalar doğrultusunda 3-4-5 Haziran tarihlerinde, Trabzon Milletvekilimiz Ahmet Kaya ile birlikte, Gümüşhane ziyaretimizde görüştüğümüz onlarca şoför esnafımızın isyanını TBMM’de dile getirdik. Muğla'daki vatandaşlarımız da Gümüşhane’deki vatandaşlarımız da, Muğla’daki Şoför esnafı da Gümüşhane'deki Şoför esnafı da aynı perdeden veryansın ediyor. Herkes kan ağlıyor.”

DEPOLAR DOLMAZ OLDU ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI İKİNCİ VERGİ OLDU

“Gümüşhane'de bir şoför esnafı "Bir yıl önce 300-400 liraya doldurduğumuz depoyu şimdi 1.600 liraya, 1.700 liraya dolduramıyorum. 400 liraya, 500 liraya yaptırdığım araç sigortası olmuş 2 bin lira." diye isyan ediyor.

Kürtün ilçemizde bir diğer şoför esnafı da "Saat 14.30 oldu, hâlâ siftah edemedim. Neden? Mazottan dolayı. Müşteri 'Şu fiyata götürür müsün?' diyor, götüremiyorum. Şu anda yatıyoruz, ne yapmamız lazım? Sigortası, vergisi, tamiri ve lastik parası derken daha arabanın aylık masrafını çıkaramadım, sigorta parasını da yatıramadım. Zorunlu trafik sigortası ikinci vergi oldu." diye isyan ediyor.

TÜM ŞOFÖR ESNAFINA TİCARİ AKARYAKIT DESTEĞİ VERİLSİN

Şoför esnafımızın daha fazla zorlanmaması ve vatandaşa bu zamların yansıtılmaması için servisçi, taksici, dolmuşçu, halk otobüsçü, kamyoncu gibi tüm şoför esnafına ticari akaryakıt desteği verilsin. Yatları olanlara mazotu nasıl en ucuz fiyata veriyorsanız şoför esnafına da verin. Şoför esnafının dayanacak gücü kalmadı.”

Editör: Tülay SÜKÜN
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık