CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun: “Belediyelerimiz iktidarın engellemelerine rağmen hizmet üretmeye devam ediyor.”

CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun: “Belediyelerimiz iktidarın engellemelerine rağmen hizmet üretmeye devam ediyor.”
  • 25 February 2024, Sunday 20:40

Bozburun Yarımadası İçme Suyu Projesi Tanıtım Toplantısında konuşan CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun : “Bugün, 70 yıllık bir özlemin sona ermek üzere olduğu bir projenin tanıtımı nedeniyle buradayız. Su hayattır. Hayatın var olabilmesi için o suyun ihtiyaç olduğu her damlasının akıtılması gerekir. Ve bu proje bu ihtiyaca dönük ve önemli bir projedir.

Yöremiz çok hızlı büyümekte ve özellikle yaz aylarında nüfusumuz çok artmaktadır.  Bu nedenle de birçok ihtiyaç planlanandan daha fazla ve hızla büyümektedir. Buna bağlı hizmetlerin de bir an önce devreye alınması gerekmektedir. Bu konuda hemen harekete geçen belediyelerimiz maalesef merkezi yönetimin bazı zorluklarını aşmak zorunda kalmaktadır. Bazen çalışmalar yetersiz görülebiliyor olabilir ancak asıl yetersizlik ülkeyi 22 yıldır yönetmekte olan zihniyetten ileri gelmektedir.

Projesi hazır, ihtiyaç olup olmadığı doğru tespit edilmiş ve hatta finansmanının hazır olduğu, öz kaynaklarla yapılacak hizmetler dahi merkezi yönetimin imzasına takılmaktadır. 

Sadece onay gereken bu projeler merkezi idare tarafından büyük bir kıskançlıkla ya uzun süre bekletilmekte ya da hiç onaylanmamaktadır. İktidar yöreye gelecek hizmet için atması gereken imzaları atmamakta. Bu, hizmetlerin gecikmesine ya da tamamen yapılamamasına neden olmaktadır.” Dedi.

“Muğlalılar Hiçbir Tehdite Boyun Eğmez.”

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hatay’da söylediği sözlere de değinen Uzun: “Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Hatay’da: “Merkezi yönetim ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, mahzun kaldı.” Dedi ve adeta “oy yoksa hizmet de yok” diyerek vatandaşlarımızı tehdit etti.

Biz Muğla’da bugüne kadar hiçbir tehdite boyun eğmedik. Kendi göbeğimizi kendimiz kesebildik. Kendi üretimlerimizle kendi işimizi gördük.  Bundan sonra da başaracağız. Özverili ve tahammüllü olmamız gerekecek  ancak biz özgürlüğümüzden ve inandığımız değerlerden  vazgeçmektense; aç kalmayı, susuz kalmayı, yüreğimize taş basmayı bilen bir  toplumuz. O iradeye ve tüm tehditlere inat şehrimizi, kentimizi bu zihniyetin talanından koruyarak yine sosyal belediyecilik, halk için belediyecilik yapmaya devam edeceğiz.

“Biz mazeret değil, iş ve hizmet üreten bir belediyecilikle Muğla’mıza hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Uzun: “Elbette mazeret üretmeyeceğiz, iktidarın engellemelerine ve tehditlerine rağmen vatandaşlarımıza hizmet ettik yine edeceğiz. Çıkış yollarını her zaman bulduk yine bulacağız. Rantçılara değil halka hizmet etmek isteyenler her zaman başarmıştır.

İşte O hizmetlerden birini  bugün burada  görüyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışında yapacak olduğumuz bayrak değişikliğinin yapılacak olan hizmetlerin aksamasına hiçbir şekilde sebep olmayacağını da bilmenizi isterim. Aynı şevkle yeni adaylarımızla; beldemize, belediyemize, kentimize hizmet etmek için sabırsızlıkla bekleyen arkadaşlarımızla aynı yolda devam edeceğiz. Yakın zamanda bu projenin açılış töreninde de yine bir arada olmak dileklerimle. Projenin Bozburun Yarımadası’na, Marmaris’imize ve Muğla’mıza hayırlı olmasını diler. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün olmak üzer tüm çalışma arkadaşlarına sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. “ ifadelerini kullandı.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık