CHP Muğla'da Zekican Balcı dönemi

​​​​​​​CHP'nin 38'inci Muğla İl Kongresi'nde mevcut başkan Hüseyin Erol ile Zekican Balcı yarıştı. 333 oy alan Balcı yeni il başkanı seçildi.

CHP Muğla'da Zekican Balcı dönemi

CHP Muğla İl Başkanlığı 38. Kongresi, Menteşe’deki Atatürk Kültür Merkezinde dün saat 13.00’da Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kongreye, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Muğla Milletvekilleri Cumhur Uzun ile Gizam Özcan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, eski CHP Milletvekilleri,  ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililer katıldı. Kongrenin divan başkanlığını ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın yaptı.

Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın'ın üstlendiği kongrede, kırmızı liste ile mevcut başkan Hüseyin Erol, mavi liste ile Zekican Balcı yarıştı. Balcı, 333 oy alırken Erol 271 oy aldı. 62 oy farkla CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı oldu. 6 oy ise geçersiz sayıldı.

Oy sayımının ardından açıklamalarda bulunan İl Başkanı Zekican Balcı, şunları söyledi: "Bu seçimin kaybedeni yok, kazananı partimizdir. Yarın sabahtan itibaren hep birlikte 13 ilçemizi ve büyükşehrimizi kazanmak için 180 gün boyunca omuz omuza 35 bin kişilik büyük bir aile olarak çalışmaya devam edeceğiz. Güzel bir kongre süreci geçirdik. Partimizi daha iyi yerlere getirmek için kavga etmeden, birlik içerisinde, ötekileştirmeden çalışmalara devam edeceğiz. Destek veren ve vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Genel Başkanımız ile birlikte önümüzdeki süreçte ben inanıyorum ki ülkemizi aydınlık yarınlara ulaştıracak yolu yerel seçimlerden itibaren aşacağız. Bunun öncüsü sizi temin ederim ki Muğla örgütü olacak. Hepinize çok teşekkür ederim" dedi.

Yeni il yönetimi şu isimlerden oluştu: Adil Kara, Ali Alper, Bekir Perçin, Berrin Naz, Birol İçöz, Dilay Uçar, Ecem Kaya Demircan, Ender Taşören, Goncagül Işıktekin, Gökhan Türker, Görkem Tarhan, İbrahim Turhan, İnan Gök, Kamil Ayhan Öner, Kemal Karadeniz, Koray Yerli, Mehmet Barut, Mustafa Yılmaz, Müge Yenisu, Önder Öztemiz, Murat Özbir, Umut Sivas, Uzay Kocabaş, Yağmur Türker.

CHP’nin büyük kurultayında oy kullanacak 14 kurultay delegesi de belli oldu: Belgin Atare, Zekican Balcı, Meltem Bulut, Tüze Çetinkaya, Ecem Kaya Demircan, Mehmet Alkın Denizaslanı, Kamil Genek, Tuna Işın, Aytaç Kurt, Berrin Naz, Umut Özdoğan, Tanju Satılmış, Aydın Tilkici, İbrahim Turhan.

Muğla’da ilk kez kurultay delegeleri arasında belediye başkanları yer almadı.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık