Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

CHP’de Aday Adaylığı Başvuru Süreci Yarın Sona Eriyor

CHP'de belirlenen seçim takvimine göre 21 Kasım’da başlayan aday adaylığı başvurusu süreci yarın (28 Kasım) sona eriyor.

CHP’de Aday Adaylığı Başvuru Süreci Yarın Sona Eriyor

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday adaylığı başvuruları tüm hızıyla devam ediyor.  Milas Belediye Başkanlığı’na aday adayı olanlardan eski Belediye Başkanı ve eski milletvekili Fevzi Topuz, Cumhuriyet Halk Partisi Milas Belediye Meclis Üyesi Halil Mutlu, yarın CHP ilçe binasında yapacakları açıklamalarla Milas Belediye Başkanlığı için aday adaylıklarını açıklayacaklar. Muğla SMMMO Başkanı Servet Evran ise yarın evraklarını ilçe başkanlığına teslim edecek. Evran, adaylık açıklamasını ise daha sonra yapacak. Yine aday adayı olacağını açıklayan Operatör Dr. Süleyman Koç ise, kamuda çalıştığı için, yasal süre olan 1-5 Aralık tarihleri nedeniyle, 1 Aralık’ta istifa edeceğini ve 5 Aralık’ta da aday adaylığını bir toplantı ile açıklayacağını söyledi. CHP genel merkezinin son başvuru tarihi ile ilgili açıklamasına göre, kamudan ve örgütten istifa etmesi gerekenler 1-5 Aralık tarihleri arasında adaylık başvurusunda bulunabilecek. CHP’de aday olacak milletvekili, belediye başkanı ve meclis üyelerinin ise istifası gerekmiyor.

BÜYÜKŞEHİR ADAY ADAYLARI DA BELLİ OLMAYA BAŞLADI

Öte yandan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de aday adaylığı başvuruları başladı. Eski dönem milletvekillerinden Prof. Dr. Nurettin Demir, bugün il başkanlığı binasında yaptığı açıklamayla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığını açıklayan ilk isim oldu.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın da, Öğretmenler Günü nedeniyle Milas Belediyesi’nin öğretmenlere verdiği kutlama yemeğinde yaptığı konuşmadaki yaklaşımlarından, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adayı olacağı sonucu çıkartılıyor. Ancak netleşmiş bir durum henüz yok. Yine kamuda çalışanların 5 Aralık’a kadar adaylık başvurusu yapabileceği için, Muhammet Tokat’ın 28 Kasım akşamına kadar adaylık açıklama zorunluluğu da yok.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis