CHP’li Girgin: “Demagoji yaparak emeklilerle dalga geçmeyin Aydın Bey”

Bir televizyon kanalında AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın’ın, Muğla'da 15 bin liranın altında olan emekli maaşlarının 15 bin liraya tamamlanacağını açıklamasına cevap eski Muğla CHP Milletvekili Süleyman Girgin’den geldi: “Demagoji yaparak emeklilerle dalga geçmeyin Aydın Bey, Hükümet, emekli maaşını 15 bin liraya tamamlıyorum diyebilecek mi?” dedi.

CHP’li Girgin: “Demagoji yaparak emeklilerle dalga geçmeyin Aydın Bey”
  • 02 March 2024, Saturday 18:14

Ulusal bir televizyon kanalına canlı yayın konuğu olan AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın’ın, “Muğla'da yaşayan ve 15 bin liranın altında olan emekli maaşları 15 bin liraya tamamlayacağız” sözüne cevap eski Muğla CHP Milletvekili Süleyman Girgin’den geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Girgin, “Demagoji yaparak emeklilerle dalga geçmeyin Aydın Bey Hükümet, emekli maaşını 15 bin liraya tamamlıyorum diyebilecek mi?” diye sordu.

Türkiye’de 16 milyon emeklinin 9.5 milyonunun 10 bin lira maaş aldığını hatırlatan Girgin, “Bir Anne baba için en zor durum, evlatlarının eline bakmaktır. Emekliye 10 bin lira maaşı reva görmek açıkça emekliyi evladının eline bakmaya zorlamaktır.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli aylıklarına ve emekli bayram ikramiyesine zam yapmamak için bin dereden su getiriyor. Kaynak yokmuş. “Emekliye zam yaparlarsa memura maaş veremezlermiş, içinden çakamazlarmış. ‘Kaynak yok’ iddiası tam bir safsatayken Ayaydın böyle bir söz verebiliyor” dedi.

 KAYNAK SORUNU DEĞİL TERCİH SORUNU VAR

Bütçeden emekliye ayrılan payı kıstıkları için kaynak yok denildiğini de sözlerine ekleyen CHP’li Girgin sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütçeden sermayeye, rantiyeye, beşli çeteye, vurguncuya daha çok kaynak ayırmak için emekliden kısıyorlar. Emeklileri 10 bin liraya, dul ve yetimleri daha da azına mahkum ediyorlar. Tüm bu gerçekler ortada dururken iktidarın yapmadığı, yapmak istemediğini iktidarın belediye başkan adayları yapmaya kalkıyor.

AKP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın emekli aylıklarını 15 bin liraya tamamlayacakmış.

Soralım Aydın Bey’e; neden hükümet emekli aylıklarını 15 bin liraya tamamlamıyor?

Emekli aylıkları belediyelerin değil hükümetin sorunudur. Belediye sosyal yardım adı altında destek verir ki, bunu da zaten CHP Belediyeler yapıyor.Yeter ki AKP iktidarı engel olmaya çalışmasın.”

DEMEK Kİ 10 BİN LİRA EMEKLİ AYLIĞI ÇOK YETERSİZ

Aydın Ayaydın’ın emekli maaşını 15 bin liraya çıkarmak istemesine karşılık, “O yüzden 15 bin liraya tamamlama vaadiniz var. O halde partiniz neden bütün emekli aylıklarını 15 bin liraya tamamlamıyor” diyen Girgin, “Göz boyamayın. Cesur olun. Partinizin emeklileri 10 bin liraya mahkum ettiğini biliyorsunuz. O halde hükümet emekli aylıklarını 15 bin liraya tamamlasın. Öte yandan geliri 15 bin liranın altında olan emeklilerin maaşını 15 bin liraya tamamlayacağım demek işi yokuşa sürmenin bir başka adıdır. Net olun, hanede yaşayanların tümünün gelirini hesaba katarsanız pek çok hane,10 bin lira emekli aylığı ve diğer ek gelirle 15 Bin TL’ye yaklaşır veya geçer.

Çiftçinin gelirini hesaba katacaksınız, hanedeki diğer emeklinin gelirini hesaba katacaksınız. Hanede çalışan varsa hesaba katacaksınız. Varsa hanedeki 65 yaş aylığını hesaba katacaksınız. Bu kurnazlık değilse nedir! Böyle yaparsanız 15 bine tamamlanacak aylığın çok az sayıda olacağının farkındasınız” ifadelerini kullandı.

HODRİ MEYDAN AYDIN BEY

Ayaydın’ın sözünü yerine getirmesi için de meydan okuyan Süleyman Girgin, “Hodri meydan. Aydın bey size çağrı yapıyorum hodri meydan. Tüm emekli aylıklarını 15 bine tamamlayacağız” diyebiliyor musunuz? “Hükümet tüm emekli aylıklarını 15 bine tamamlamalı” diyebiliyor musunuz? Gerişi boş laftır. Demagojidir. Emeklilerle dalga geçmeyin! Emekliler elbet hem Muğla’da hem Türkiye’de sandıkta gereken cevabı verecektir.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık