CHP’li Özcan:  “Çalışmalar en kısa zamanda doğalgazın geleceğini gösteriyor”

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar’ı Milas’a doğalgaz getirilmesi konusunu görüşmek üzere Bakanlıktaki makamında ziyaret etti. 

CHP’li Özcan:  “Çalışmalar en kısa zamanda doğalgazın geleceğini gösteriyor”

Yapılan görüşmede Aydın, Çine, Yatağan, Muğla ve Ula’ya doğalgaz hizmeti sağlayan hattan Milas’a da doğalgaz temininin sağlanması hakkında istişare ettiklerini belirten Özcan, “Çok olumlu bir havada geçen görüşmede, kömür ve fosil yakıtların kullanımı ve Milas’ın coğrafi olarak çukur bir yapısı olması, kirli havanın kent üzerinde uzun süre kalması sebebiyle Milas ilçesinin hava kirliliğinin olması gereken standartların çok çok üstünde olduğunu ilettim. Ayrıca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Muğla’nın ilk organize sanayi bölgesi olarak planlanan Milas Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) altyapı çalışmaları başlatıldığını, firmaların çok yoğun ilgi gösterdiğini ve OSB’nin doğalgaz ile işletilmesinin oldukça önemli olduğundan bahsettim. Milas’taki tüm vatandaşlarımız adına 141 bin 107 nüfuslu Milas ilçesine oldukça yakın bir yerden geçen bu hattın Milas’a doğalgaz hizmeti vermesi talebini sayın Bakan Yardımcısına ilettim. Ayrıca Bodrum ilçemiz bu hizmete dahil edilebilir mi konusundaki görüşümüzü paylaştım. Kendisinden de mevcut süreç ve teknik anlamda bilgi aldım.” dedi. 
Bakan Yardımcısının konu ile ilgilendiklerini, Aydın-Muğla ana hattından doğalgazı Milas’a ulaştıracak boru tesisinin BOTAŞ ya da dağıtım şirketi aracılığıyla yapılması konusunda ve Milas’a doğalgazın ulaştırılması konusunda tüm çalışmaların yürütüldüğünün bilgisini edindiğini ifade eden Özcan: “Anlaşılıyor ki yapılan çalışmalar Milas’a en kısa zamanda doğalgazın geleceğini gösteriyor” dedi.


 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık