CHP’nin Alternatif Çelenk Koyma Etkinliğinde Konuşan İl Başkanı Tüze Çetinkaya : Yolumuzu Aydınlatacak Olan Cumhuriyettir!

CHP’nin Alternatif Çelenk Koyma Etkinliğinde Konuşan İl Başkanı Tüze Çetinkaya : Yolumuzu Aydınlatacak Olan Cumhuriyettir!
  • 28 October 2023, Saturday 20:35

CHP İlçe Başkanlığı, Milas Atapark'ta alternatif çelenk koyma töreni düzenledi. Çelenk töreninin ardından bir konuşma yapan CHP İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, "Cumhuriyetimiz 100 yaşında ve içimizdeki Cumhuriyet sevdası hiç değişmedi, Atatürk'ün 10 yıldaki coşkusu, 50. yıl marşındaki erdi cumhuriyetin 50. şeref yaşına derken duyulan gurur değişmedi, değişmeyecek.

Tüm dünya, tüm evren bilsin ki Cumhuriyet sevdalısı bu halk Cumhuriyet kutlamasını yaptığı gibi onu korumasını da canı pahasına hiç çekinmeden yapan bir halktır.

Etrafımızın ateş çemberine döndüğü bu günlerde bizim yolumuzu aydınlatacak olan cumhuriyetimizin ilkeleri ve değerleridir, onlara sıkı sıkı sarılacağımız bu günler bizi aydınlığa kavuşturacaktır.

Bu gün seni daha iyi anlıyoruz yüce Atatürk, yurtta sulh, dünyada sulh sözünün karşılığını görmek istiyoruz ve bunun için çalışacağız.

Cumhuriyet devrimlerini yok etmek isteyen dışta ve içteki bedbahlara aman vermeyeceğiz, bize bıraktığın emanetine canımız pahasına sahip çıkacağımıza, sonsuza dek yaşatacağımıza namusumuz ve şerefimiz üzerine ant içiyoruz.

Cumhuriyetim seninle var olduk, seninle yaşıyoruz, seninle yaşayacağız ...

Atatürk 28 Ekim günü efendiler yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz demişti, bizde bu gün Cumhuriyetimizin 100. Yaşında Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşayacağını ilan ediyoruz yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Atatürk" dedi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık