Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

ÇKS kayıtları için son gün 2 Ocak

Milas İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Parlu, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıt için son günün 2 Ocak olduğunu bildirdi.

ÇKS kayıtları için son gün 2 Ocak
  • 13 December 2023, Wednesday 13:06

Milas İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Parlu, ÇKS yönetmeliği hükümleri gereği ÇKS'ye kayıt olmak isteyen üreticilerin müracaatlarının her yıl 1 Eylül tarihinde başlayıp 31 Aralık tarihinde sona erdiğini, mülkiyet ve mirasçılık sorunu nedeniyle kayıt yapılamayan tarım arazileri “taahhütname” belgesi ile kayıt altına alınabileceğini hatırlattı.

Parlu, bu yıl 31 Aralık tarihinin hafta sonuna denk gelmesi nedeni ile müracaatların 2 Ocak 2024 tarihi mesai bitimine kadar uzatıldığını ve çiftçilerin herhangi bir problem ve yoğunluk yaşamamaları için müracaatlarını en kısa sürede il ve ilçe müdürlüklerine yapmaları gerektiğini söyledi.

Parlu,  ''26 Kasım tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan ÇKS yapılan değişiklik 2023 üretim sezonunda başlamak üzere, çiftçilerimizin fiilen üretim yaptıkları ve arazi sahibi vefat etmiş olup intikal yapılmayan ve ÇKS kaydı yapılamayan araziler, bundan sonra taahhütname EK-5 belgesi ile ÇKS kaydı yapılabilecek ve destekleme ödemelerini alabileceklerdir.

Bunun için üreticilerimizin fiilen üretim yaptıkları arazi hissedarları ile anlaşmaları ve üretim yapan şahsın ÇKS kayıt yapmasına itiraz etmemeleri gerekmektedir. Taahhütname 5 belgesi ile ÇKS'ye kayıt olan araziler kayıt yapıldıktan sonra ilgili köylerde askıya çıkarılacak ve bu parseller için herhangi bir itiraz olması halinde tüm parsellerin sistem kayıtları silinecek'' dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis