Çocuklar Sahneden Yaşanacak Bir Dünya İstediler

Milas Gençlik Merkezi tiyatro topluluğu öğrencileri, sahneden çocukların ölmediği, sevgi dolu, bir dünya çağrısında bulundular. Ayrıca oyunda özel çocukların yer alması da oyuna ayrı bir renk kattı.

Çocuklar Sahneden Yaşanacak Bir Dünya İstediler

Gençlik merkezinde bir yıl boyunca drama eğitimi almış çocuklar tarafından Aşkıdil  Akarca Sahnesi’nde sergilenen yılsonu gösterisi büyük alkış aldı.  Klasik çocuk masalları harmanlanarak ‘Bir Varmış Bir Yokmuş’ isimli oyun altından izleyici ile buluştu. Özel çocukların da yer aldığı tiyatro topluluğu sahneden savaşların olmadığı, hep iyiliklerin olduğu bir dünya istediler.

Ailelerin yoğun ilgi gösterdiği tiyatro oyununda rol alan 30’un üzerindeki çocuk, neredeyse hepimizin ezbere bildiği dünya klasikleri çocuk masallarında yer alan karakterleri canlandırdı. İzleyenlerin keyifli anlar yaşadığı ve beğeniyle alkışladığı oyunda, çocukların ‘sevgi dolu bir dünya’ mesajı güzel olduğu kadar da üzücü ve düşündürücüydü. Ayrıca dünya klasikleri içerisinde yer alan Kibritçi Kız masal kahramanı karakterine de yer verilen oyunda, ormanda ateş yakılmaması ve orman yangınlarına da dikkat çekildi.

Oyun sonunda kısa bir konuşma yapan Milas Gençlik Merkezi Drama öğretmeni Öznur Özdemir, “Sevgi olmadan hiçbir şey olmuyor. Benim en büyük hayat kaynağım çocukların enerjisi ve sevgisi. Hiçbir rengin birbirinden ayrı olduğunu düşünemiyorum. Çocuklarımızın hepsi ayrı renk. Bu grup içerisinde algılaması yavaş olan da var, çok iyi olan da var. Bilsem öğrencisi de var, özel eğitim öğrencisi de var.” diyerek, büyüklere dönerek, “Biz büyüdükçe dünya kirleniyor. Onların yaşamlarını kirletmeyelim. Yaşanası bir dünya bırakalım onlara. Sen yaparsın, sen başarırsın, ben senin yanındayım demeyi çok görmeyin. Çocuklarımla gurur duyuyorum” dedi.

Konuşmanın ardından sahneye gelen Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Drama öğretmeni Öznur Özdemir’e çiçek takdim ederek, kısa bir konuşma yaptı.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 1 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık