Çomakdağ’da ipek böceği, Akçakaya’da halı ipi dağıtımı gerçekleştirildi…

​​​​​​​Milas Belediyesi üretime dönük, aile bütçesini geliştirecek destek ve projeler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Çomakdağ’da ipek böceği, Akçakaya’da halı ipi dağıtımı gerçekleştirildi…
  • 27 Nisan 2022, Çarşamba 9:26
 

Kırsal mahallelerde yaşayan yurttaşların ekonomik refah seviyelerini arttırmak, vatandaşların yangın nedeni ile yaşadıkları ekonomik gelir kaybını telafi etmek ve sürdürülebilir kalkınma anlayışı ile alternatif gelir yaratabilmek için projeler üreten Milas Belediyesi, Çomakdağ’da vatandaşlara ipek böceği larvası, Akçakaya’da ise halı ipi dağıtımı gerçekleştirdi.

İlk Tören Çomakdağ’daydı…

Milas Belediyesi ve KOZABİRLİK iş birliğiyle hayata geçirilen ‘İpek Böceği Yetiştiriciliği Projesi’ kapsamında Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Çomakdağ Kızılağaç’ta bulunan üreticilere ipek böceği larvası dağıtımı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen törene Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Önceki Dönem CHP Milletvekili Fahrettin Üstün, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ateş, CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, Bursa Kozabirlik Kooperatif Müdürü Faik Ramazan Akyüz ve vatandaşlar katıldı.

Akçakaya’da Halı İpi Dağıtımı Gerçekleştirildi…

Çomakdağ Kızılağaç Mahallesi’ndeki törenin sona ermesinin ardından Akçakaya mahallesine geçildi. Yaz aylarında meydana gelen yangın felaketinden etkilenen kırsal mahallelerde halı dokumayı taahhüt eden vatandaşlara hem ekonomik gelir sağlama hem de unutulmaya yüz tutmuş ‘Milas Halısı’ dokunmasını da teşvik etmek amacıyla halı ipi dağıtımı gerçekleştirildi. Daha önce Bozalan, Gökbel ve Çökertme Mahalleli talepte bulunan vatandaşlara gerçekleştirilen halı ipi dağıtımı bu kez Akçakaya’da gerçekleştirilen törenle Akçakaya, Fesleğen ve Gürceğiz mahalleli vatandaşlara gerçekleştirildi.

Vatandaşlarımıza destek olmak adına çalışmalar gerçekleştiriyoruz…

Etkinliklerde konuşma gerçekleştiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Belediyesi olarak üreticilerin daima yanında olduklarını belirterek; “Milas Belediyesi olarak daha insana dokunan, daha üretime dönük, aile bütçesini geliştirecek destek ve programlarla karşınıza çıkıyoruz. Belediyemiz tarihinde ilk defa kurulan Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüzle özellikle yangın felaketi yaşanan bölgelerde ve kırsal mahallelerde vatandaşlarımıza destek olmak adına çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bugün Çomakdağ Mahallemizde vatandaşlarımıza ipek böceği larvası dağıtımı gerçekleştirerek, en kadim ve en eski üretim modellerimizden bir tanesini canlandırmak adına çalışma başlattık. Ardından Akçakaya Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz; Akçakaya, Gürceğiz ve Fesleğen mahalleli vatandaşlarımızı kapsayan halı ipi dağıtımıyla yangından etkilenen bölgelerde vatandaşlarımıza hem ekonomik anlamda destek olmak hem de unutulmaya yüz tutmuş Milas Halısı dokumasını teşvik etmek amacıyla etkinlik gerçekleştirdik. Hayata geçirdiğimiz projeler tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Projelerin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm paydaşlara yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık