Cumhurbaşkanliği Bisiklet Turu Nisan ayında

​​​​​​​Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Baş Raportörü Baki İlgün beraberinde  Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla Temsilcisi İlker Cömert Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret ederek bu sene 58.si gerçekleştirilecek olan Dünyanın ve Türkiye’nin en prestijli yarışlarından biri olarak kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu hakkında bilgi verdiler.

Cumhurbaşkanliği Bisiklet Turu Nisan ayında
  • 01 February 2023, Wednesday 12:41

Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön; 58. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 8 etaptan oluştuğunu ve bunun 4 etabının Muğla ili sınırları içerisinde geçeceğini belirterek, “Muğla bu konuda çok şanslı. Bu sene de sorunsuz olarak tedbirlerin alınacağına inanıyoruz. Zaten Muğla Halkı da Tura en çok ilgi gösteren, bisikleti seven bir vizyona sahip. Cumhurbaşkanlığımızın ismini taşıyan bu yarışın 58.sinin kazasız belasız güzel görüntülerle geçmesini diliyoruz” dedi. 

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun Muğla’ya gösterdiği ilgi ve verdiği destekler nedeni ile memnuniyetini dile getiren Muğla Valisi Orhan Tavlı ise; “geçen yıl canlı yayınlarla dünya geneli milyonlarca insanın evine girmiş bu organizasyon Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde yapılıyor olmasının yanı sıra Muğla ve Bölgemizin tanıtılması açısından da çok büyük önem arz ediyor. Bu sene bir etabın Babadağ da son bulması, Fethiye, Marmaris, Bodrum gibi dünyanın göz bebeği destinasyonlarımızdan geçecek olması bizler için çok kıymetli” dedi.

“Tüm bunların yanı sıra Muğla’daki gençlerin Bisiklet Sporuna yönlendirilmesi ve yine Spor Turizmi kapsamında Bisiklet turizminin bölgenin Turizmini 12 aya yayma konusundaki önemini düşündüğümüzde Turun ilimize büyük getirisi olacağına inanıyorum” diyen Vali Tavlı, Turun ilimizden en görkemli şekilde kazasız belasız, sorunsuz geçmesi için her türlü tedbiri alacaklarını belirtti.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık