‘Çünkü kadın sokağa çıkarsa dünya değişir’

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 18 Eylül Pazar günü Milas Atapark’ta saat 16.00’da birçok il ve ilçede eş zamanlı olarak yapılacak.

‘Çünkü kadın sokağa çıkarsa dünya değişir’
  • 16 September 2022, Friday 13:48

‘Çünkü kadın sokağa çıkarsa dünya değişir’ anlayışıyla 2013 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Süslü Kadınlar Bisiklet Turuna Milaslı bisikletçiler de destek veriyor.

Milas Süslü Kadınlar Bisiklet Grubu Temsilcisi Filiz Acar, 18 Eylül Pazar günü saat 16.00’da, Atapark'ta yapılacak etkinliğe Milaslı Bisikletseverleri davet ederek; “Hem Bisikletlerimizi rengarenk süsleyeceğiz, hem de kendimiz en renkli kıyafetlerimizle Atapark'ta olacağız” dedi.

“18 Eylül Pazar günü birçok il ve ilçede düzenlenecek Süslü Kadınlar Bisiklet Turunda  binlerce kadın aynı anda pedal çevirecek” diyen Filiz Acar; “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisikletin günlük hayatın bir parçası olduğuna dikkat çekmek amacıyla düzenleniyor. Kadınların toplumda daha fazla görünürlüğünü sağlamak, kendilerini temsil etmelerine fırsat vermek ve güvenli bisikletin altyapı talebini pekiştirmek için her yıl bu tarihte Süslü Kadınlar Bisiklet Grubu olarak meydanlarda oluyoruz” açıklamasında bulundu.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun içeriği ile ilgili kısa bir bilgi;

* SKBT Süslü Kadınlar Bisiklet Turu onlarca il/ilçede eş zamanlı yapılan bir bisikletli kadın etkinliğidir.

* SKBT 2013 yılından beri her yıl Dünya Otomobilsiz Kentler Gününde yapılmaktadır. İZMİR merkezli başlayıp, dünyanın bir çok şehrine yayılan farkındalık etkinliğidir.

* Turu herhangi bir kuruluş, kurum, parti, şirket düzenlemez. Bağımsız kadınlar tarafından gönüllü olarak organize ediliyor.

*Amacı daha çok kadını bisiklet sürmeye özendirmek aynı zamanda bisiklet kullanıcıları için güvenli bisikletli ulaşım altyapısı talep etmektir.

* İklim Değişikliği var ve biz bisikleti bir gezegenin sorunlarına bir çözüm olarak görüyoruz. Dünyayı daha iyi yaşanabilir bir hale getirmenin adımını atıyoruz.

* #SKBT Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında yapılıyor ve AB Türkiye Delegasyonu tarafından destekleniyor.

* Tur için kayıt yaptırmanıza gerek yok. Bisikletinizi ve kendinizi süsleyip gelin.

* Ücretsiz.

* Lütfen etkinlikte sadece kendinizi temsil edin. Siyasi bir eylem değildir.

*Tur yavaş ve kısa mesafedir.

*Tur için bisikletinizi kendiniz temin etmelisiniz.

*Etkinlik başlangıç noktası, buluşma saati ve rotada elimizde olmayan nedenlerden dolayı değişklik yapılabilir, lütfen etkinlikten bir gün önce facebook ve websitemizdeki bilgileri yeniden okuyun. Eğer websitemizde öyle bir etkinlik yoksa, o zaman o turun bizimle ilgisi yoktur.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık