Dağcılar, 10. yıllarını çeşitli etkinliklerle kutlayacak

Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, 10. Kuruluş yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutlayacak.

Dağcılar, 10. yıllarını çeşitli etkinliklerle kutlayacak
  • 26 September 2023, Tuesday 9:47

Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü 10. yıla özel bir yemek organize ederken, yeni sezona ise Ören/Milas’ta Alatepe-Ören doğa yürüyüşü ile başlayacak.

2013 yılında kurulan, Milas’ın adını duyurmak için zirvelere tırmanışları gerçekleştiren Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü yetkilileri, 8 Ekim Pazar günü Ören/Milas’ta Alatepe-Ören’de sezonun ilk doğa yürüyüşünü yapacağını, 13 Ekim Cuma günü de özel bir yemekle 10. Kuruluş yıldönümünü kutlayacaklarını söyledi.

MİDOSK Başkanı Baki Çetinkaya konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Kurulduğumuz 2013 yılından beri aralıksız dağcılık ve doğa yürüyüş faaliyetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz.

Bu süreç içinde her geçen gün Milas dağcılık ailesi olarak daha da güçleniyor ve ortak paydamız olan Milas’ımızın adını zirvelere yazmaya ve yurt içinde tanıtmaya devam ediyoruz.

Bu yıl; 2023 yılı Yüksek irtifa tırmanışı faaliyetlerimiz kapsamında yurdumuzun değişik bölgelerinde bulunan; Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı dağı (5137 m), (Ağrı), Türkiye’nin ikinci yüksek dağı Cilo Reşko dağı (4135 m), (Hakkari), Aladağlar Emler zirvesi (3723 m), (Niğde), Bolkar dağları Medetsiz zirvesine (3524 m) (Mersin) başarılı tırmanışlar yaparak gerek yerel gerekse ulusal basında Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün adını duyurduk.

Sezonun ilk etkinliğine, 8 Ekim’de Ören/Milas’ta Alatepe-Ören doğa yürüyüşü ile başlayacağız.  31 Aralık 2023 tarihine kadar devam edecek programda ayrıca, Milas ve çevresinin en güzel noktalarına yürüyüşler, kamp etkinlikleri ve çeşitli organizasyonlarımız yer alacak. Bu dönemde kulübümüzün 10. kuruluş yıl dönümünü 13 Ekim’de özel bir yemekle kutlayacağız. Her zaman olduğu gibi bu yıl da dağcılık ve doğa yürüyüşü ağırlıklı olacak. Ayrıca geleneksel hale getirdiğimiz “29 Ekim Cumhuriyet Tırmanışı”nı gerçekleştireceğiz.

Geçtiğimiz dönem doğa yürüyüşlerimizi genellikle Milas çevresinde gerçekleştirmiştik. Bu dönem ağırlıklı olarak; Akyaka, Kıyıkışlacık, Köyceğiz, Ula, Datça ve Bodrum gibi doğal güzellikleriyle ünlü bölgelerimizde gerçekleştireceğiz.  Farklı zorluk seviyelerine sahip, tarih ve doğal güzellikleri barındıran rotalarımıza Milaslı doğaseverleri etkinliklerimize bekliyoruz” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık