Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

Demir Aday Adaylığını Açıkladı

AK Parti’den belediye başkan aday adaylığını açıklayan AK Parti eski Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Milletvekilliği döneminde Milas’a yapılan hizmetleri hatırlattı. Demir, “Daha saymadığımız çok hizmetler var.” diyerek, Yelda Erol Gökcan’a dönüp, “Artık Muğla’nın sorumluluğu sende, ben Milas’a odaklanmak zorundayım” dedi.  

Demir Aday Adaylığını Açıkladı
  • 28 November 2023, Tuesday 17:39

Aday adaylığı açıklama programı, Milas Toplantı ve Düğün Salonu’nda yapıldı. Programa, AK Parti ilçe yönetimi, partiler, muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.  Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Konuşmasını yapmak için kürsüye gelen AK Parti İlçe Başkanı Emin Çelik, Milas Belediye Başkanlığı için aday adaylıklarını açıklayan ve salonda bulunan Barış Saylak, Durmuş Özdemir, Mustafa Aktaş ve Yavuz Demir’i isimlerini söyleyerek, vatandaşlara taktim etti. Hürol Önder’in ise katılmadığı görüldü.

“BİZLER TUTTURMUŞUZ BİR TÜRKÜ, HİZMETSİZLİK İLE KENDİMİZİ CEZALANDIRIYORUZ.”

Seçmenlere seslenen Çelik, “Çok iddialı bir cümle kullanacağım, ben Recep Tayyip Erdoğan için ölürüm. Lakin Milas’taki hizmetsizliğin faturasını o bile ödemiyor. 23 yıldır Türkiye’nin muhtelif illerine ve ilçelerine şarıl şarıl hizmet akarken, bizler tutturmuşuz bir türkü, hizmetsizlik ile kendimizi cezalandırıyoruz.  Milas’ta hangi parti kazanır konuşmuyorum. Milas’ta hizmet kazanmalı hizmet. Milaslı da hizmet istiyor” dedi.

“BU DÖNEM MİLAS ÇOK COŞKULU VE HEYECANLI”

Daha sonra kürsüye gelen AK Parti MKYK Üyesi Yelda Erol Gökcan’ın ise “Milas İlçe Yönetimi cumartesi günü güzel bir yemek organize etti. Milas Milas olalı böyle bir organizasyon görmedi.  Milas için yerel seçim startını Cumartesi günü verdik. Pazar günü 81 ilde olduğu gibi Muğla ve Milas için de AK Parti Genel Merkezi tarafından elektronik ortamda bir temayül yoklaması yapıldı.  Teşkilatımız Muğla ve Milas’ta kimi görmek istiyorsa söyledi. Genel Başkanımız da adayla ilgili bilgileri aldı. Önümüzdeki günlerde bir anket çalışması yapılacak. Ardından adayımız belli olacak. Bu dönem Milas çok coşkulu ve heyecanlı. Aday adaylarımıza çıkmış oldukları bu yolda tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Yavuz Demir hem benim hem de Milas’ın abisi.  Biz bu dönem yarım bıraktığımız bu Milas’ı alacağız.  Bir tarafta Kavaklıdere, bir tarafta Yatağan şimdi de Milas’ı alacağız. 7 belediyenin üzerine Milas’ı ve Fethiye’yi aldıktan sonra bu hızla hedefimiz AK Parti’yi Muğla ile buluşturmak. Muğla’nın ve Milas’ın hali ortada. Milas ve Muğla’nın git gide artan kronik sorunları var. Milas ve Muğla’da seçimi alacağımıza inancım tamdır. Bugün salonu dolduran sizler seçimi kazanmanın tam zamanı olduğunu söylüyor” dedi.

“BU BİZİM İÇİN SON FIRSAT”

Salondakileri selamlayarak alkışlar eşliğinde kürsüye gelen Mehmet Yavuz Demir, “Milas uzun yıllar yaşadığı bu hizmetsizlikten kurtulmalı. Onun için bana güveniyorsunuz ve destek veriyorsunuz. Yaklaşık 40 yıldır devlet ve siyasetin içerisindeyim. Bütün bu tecrübelerimi Milas’a aktarmak için AK Parti’den Milas Belediye Başkan Aday Adayıyım” dedi.

“AK Parti’den aday adayı olan bizlere destek olun. Bu bizim için son fırsat” diyen Demir, seçim afişinde yazan ‘Yarın çok güzel olabilir, yarın çok geç de olabilir’ sloganına değinerek, “Bu slogan bugünün sloganı değil. Bu 1999’da Gülük Belediye Başkanı adayı olduğum döneme ait 25 yıl önceki afişimde bulunan bir slogandır.” Dedi.

Demir’in milletvekili döneminde Milas’a yaptığı hizmetler slayt gösterisi ile ekranda verilirken, 2019 yılında müjde olarak duyurulan TOKİ projesinin henüz başlamaması nedeniyle sadece projenin yapılacağı arazinin fotoğrafı verildi. 

MUĞLA’YI GÖKCAN’A EMANET ETTİ

Slayt gösterisinin ardından konuşmasına devam eden Demir, “Daha saymadığımız çok hizmetler var.” derken Yelda Erol Gökcan’a dönerek, “Artık Muğla’nın sorumluğu sende ben Milas’a odaklanmak zorundayım. Bundan sonra bütün yatırımları, bütün hizmetleri, Milas için ne gerekiyorsa ne eksiğiniz varsa yapacağız. Milas’ı karış karış gezip, bütün eksikleri tespit edeceğiz.  Ankara’yı Milas’a taşıyacağımızın sözünü veriyorum. Milas’a altın çağını yaşatmaya söz veriyorum” diyerek seçmenlere dönüp, “Siz de benimle yürümeye söz veriyor musunuz?” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis