Ders zili yeniden çaldı…

COVİD 19 salgını nedeniyle geçen yıl Mart ayında ara verilen, yaz aylarında ise kısa süreliğine eğitim-öğretime açılan okullar, vaka sayılarının artışıyla bir kez daha yüz yüze eğitime kapatılmıştı. Bugün ise okul öncesi, ilk ve ortaokulların bazı sınıfları yeniden kapılarını, bir kez daha yüz yüze eğitime açtı.

Ders zili yeniden çaldı…

Eğitim-Öğretime yeniden başlanılması nedeniyle Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ilçe merkezindeki Şehit Erkan Karataş İlkokulu’nda bir tören düzenlendi.

Düzenlenen törene; Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt İlter, MHP Milas İlçe Başkanı M. Emin Ünlüsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, şube müdürleri, ismi okula verilen şehidimizin ailesi ve bazı okulların müdürlerinin yanı sıra az sayıdaki öğrenci velileri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende ilk olarak Milas Yörük Obaları Dernek üyelerinin halk oyunları gösterisi yer aldı. Halk oyunları gösterisinin ardından törende ilk konuşmayı şehidimizin oğlu ve kızı yaptı.

Babalarının isminin sonsuza kadar bu okulda yaşayacak olmasından son derece mutlu olduklarını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ise törende yaptığı konuşmada okulun fiziki yapısı hakkında bilgi verdikten sonra şöyle devam etti:

“İlçemizde 27 tane şehidimiz vardı. Dönemin Milas Kaymakamı Sayın Eren Arslan ve Muğla Milletvekilimiz Sayın Yavuz Demir ile okula ne isim verelim diye düşünürken, neden şehitlerimizden birinin adını vermiyoruz dedik ve ben hemen şehidimizin ailesini aradım. İnanın heyecandan konuşamadılar bile… Sonra bize dönüş yaptılar ve böyle bir şeyden gurur duyacaklarını belirterek, ‘Bize düşen bir şey var mı’ diye sordular.

İçinde bulunduğumuz okulun tamamlanmasında ilçemizdeki tüm kurum ve kuruluşlar ortak bir çalışma yürüttüler. Ben de emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yeni eğitim-öğretim döneminin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Törende son konuşmayı Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke yaptı. Kaymakam Böke; “Öncelikle birçok insanın, ilçedeki kurum ve kuruluşların ortak ürünü olan, şehidimizin de adını taşıyan, yeni normalleşme süreciyle eğitim-öğretime açılan bu okulda bulunmak beni son derece mutlu etmiştir” diyerek yeniden ders zili çalan tüm okullarımızda eğitim-öğretimin sorunsuz olarak tamamlanması dileğinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından Kaymakam Böke, Garnizon Komutanı Demiryakan, şehidimizin ailesi ve törene katılan diğer protokol üyeleri açılış kurdelasını keserek, sembolik olarak ders zilini çaldılar ve öğrencileri sınıflarına aldılar.

FATİH İLKOKULU DA SODRA’DAKİ YENİ OKULA TAŞINDI

Depreme dayanıksız olduğu için bir bölümü uzun zamandır kullanılmayan Fatih İlkokulu da, normalleşmenin yeni döneminde, diğer okullar gibi eğitim-öğretime başladı. Kendi okul binaları yeniden yapılıncaya kadar, geçici olarak, Fatih İlkokulu öğrencileri, Sodra’da yeni yapılan Şehit Ferhan Gökbel Ortaokulu’nda öğrenim görecekler. Okulun ilk kez eğitime başlaması nedeniyle, bu gün saat 09:30’da ilk İstiklâl Marşı söylenerek, eğitim başlayacak.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık