Eğitim-Sen mağdur öğrenciler için devrede

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi ve Denizcilik Fakültesi öğrencilerinin yaşadıkları ekonomik sıkıntılara yönelik Eğitim Sen yetkilileri Bodrum Belediyesi ile görüştü.

Eğitim-Sen mağdur öğrenciler için devrede

Eğitim Sen Muğla Şube Başkanı Birdal Savran, "Bodrum'daki arkadaşlarımızın yaptığı görüşmeler sonucu bazı öğrencilerin ev kiralarının hayırseverler tarafından karşılandığı, bir hayırseverin öğrencilerin telefon faturalarını ödeyeceğini taahhüt ettiği, ayrıca belediye tarafından öğrencilere aylık gıda yardımı yapılacağını öğrendik. 35 öğrencinin kira sorunu ise halen devam ediyor" dedi.
Başkan Birdal Savran konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Görüşmelerimiz sonrası öğrencilerden bir iki ay kira alınmaması yönünde  belediye tarafından görüşme yapılacak. Ödenmeyen kiralar ve elektrik faturaları için Bodrumlu hayırseverlerden destek istenecek. Bunun dışında belediye yetkilileri üniversite öğrencilerine sıcak yemek menüsü çıkarmak istediklerini, yurt yapımı için kaymakamlıkla görüşmeler yapacaklarını ifade ettiler" dedi.
"ÖĞRENCİLERİN SORUNLARI BELEDİYEYE DOSYA HALİNDE SUNULDU"
Savran, "Ücretsiz ulaşım konusunda da belediyeden istekte bulunuldu. Acil ekonomik sorun yaşayan 60 kadar öğrencilerin telefon, adres, neye ihtiyaç duyduklarıyla ilgili kira, elektrik faturası vs. tüm bilgiler Bodrum Belediyesi sosyal işler müdürlüğüne dosya halinde verildi. Eğitim Sen olarak gençlerimizin sorunlarıyla yakından ilgilendiğimizi, sorunun çözümüne katkı sunacağımızı ve takipçisi olacağımızı bir kez daha belirtiyoruz. Bu kapsamda konunun ilk günden bu yana takipçisi olan Bodrum Temsilciliğimize teşekkür ediyorum" diye ifade etti.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık