El emeği ve ikinci el ürünler kazanca dönüşüyor

Milas’ın Güllük Mahallesinde el emeği ürünler ve ikinci el pazarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

El emeği ve ikinci el ürünler kazanca dönüşüyor
  • 25 February 2024, Sunday 11:16

Güllük Muhtarlığı’nın düzenlediği el emeği ve 2. el eşyaları tüketiciyle buluşturduğu Pazar, Güllük Aile Bahçesi alanında yapıldı. İki gün sürecek olan pazarın ilk gününde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kadınların el emeği ürünlerinin, takı, toka, yiyeceklerin yanı sıra ikinci el eşyalar ile plakların da Güllüklerle buluştuğu pazar, bugün de ziyaretçilerini bekliyor.

Antika tutkunlarına da hitap eden pazarda bir gramofondan yükselen sesle tezgahlar arasında adeta nostaljik bir yolculuğa çıkma fırsatı da sunuyor. Ayrıca Ege otları ile yapılmış bir birinden lezzetli tatlar da pazarda yerini alıyor.

Kadınlar yıl içerisinde hazırladıkları el emeği göz nuru eserler ile ikinci el ürünleri vatandaşlar bu pazarda satışa sunarak kazanca dönüştürüyorlar. 

Havanın güneşli ve sıcak olması nedeniyle pazara yoğun ilgi gösterildi. Milas’tan da gelen vatandaşların pazarı gezdikleri ve alışveriş ettikleri görüldü.

Pazar hakkında bilgi veren Güllük Muhtarı Ali Polat, “El emeği ürünler ve ikinci el yarın da Güllük eski çay bahçesinde devam edecek.  Vatandaşlarımız kendi emekleri ve ikinci el eşyaları Pazar aracılığıyla satışa sunmaları için gerçekleştirdik. Ayda bir kez bu pazarımızı çeşitlendirip, devam ettirmeyi düşünüyoruz. Bu ilk pazarımız oldu. İlerleyen zamanlarda katılımın artacağını düşünüyoruz. Ziyaret etmek isteyen herkesi bekliyoruz.” Dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık