Emekliler, “İnsanca yaşamak istiyorsak, haydi dayanışmaya”

​​​​​​​Tüm Emeklilerin Sendikası Milas Üyeleri, temmuzda yapılacak olan ara zam öncesi taleplerini alanlarda iktidara bir kez daha hatırlatmak için 25 Mayıs Cumartesi günü saat 16.00’da İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan “Emekli Mitingi” için İzmir’e gidiyor.

Emekliler, “İnsanca yaşamak istiyorsak, haydi dayanışmaya”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ankara’da 26 Mayıs 2024 Pazar günü saat 13.00’te “Büyük Emekli Mitingi” adıyla gerçekleştireceği miting öncesi 25 Mayıs’ta İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir, Tarsus, Burhaniye ve Fatsa'da bölgesel mitingler yapılacak. Önce İzmir’de yapılacak olan bölgesel mitingin ardından da 26 Mayıs Ankara mitingine katılacak olan Tüm Emeklilerin Sendikası üyeleri adına konuşan Milas Temsilcisi Mustafa Ali Demirci, 25 Mayıs İzmir emekli mitingi için cumartesi günü Milas Atapark’tan saat 12.00’de otobüs kaldırılacağını söyleyerek, katılmak isteyen vatandaşların kendisi ile iletişime geçmesi gerektiğini belirtip, desteğe ve dayanışmaya davet etti.  

Tüm Emeklilerin Sendikası Milas Temsilcisi Mustafa Ali Demirci’nin konu ile ilgili basın açıklaması şu şekilde;

“Ülkemizde hukuk hiç olmadığı kadar askıya alınmış, adalet hiç olmadığı kadar yara almış, emek hiç olmadığı kadar değersizleştirilmiş, emekliler hiç olmadığı kadar yoksullaşmıştır. Ülkeyi yönetememenin sonucu ortaya çıkan ekonomik krizin faturası asgari ücretlilere, emeklilere fatura edilmek istenmektedir.

Krizin faturası, krizi çıkaranlara ödetilmelidir. Sorumlu kimlerse bedelini de onlar ödesin.

En temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayan emeklilere, Temmuz’da yine bir sürpriz hazırlanıyor. 10 milyon emekliye sıfır zam kapıda. Yani artışlar kök maaşa yapılacağından, 10 milyon emekli 10 000 lira almaya devam edecektir. Yani temmuz ayı emekliler için yoksullaşmanın dip yapacağı ayın başlangıcı olacaktır. Gelecek aylar daha da kötü olacaktır. Bu vicdansızlığı kabul etmeyeceğiz. İnsanca yaşamak istiyoruz. İnsanca yaşam taleplerimiz için mücadele edeceğiz.

Belli ki; 31 Mart uyarımızı iktidar anlamamış. Nasıl olsa seçimlere daha 4 yıl var diyerek, bizi oyalayabileceğini, hafızamızı yok sayarak, günü geldiğinde kandıracağını sanıyor. Kananlar bellidir. Biz kanmayacağız.

Bu vesileyle, 25 Mayıs’ta taleplerimizi alanlarda iktidara bir kez daha hatırlatacağız. Uyarı görevimizi yapacağız. Topladığımız imzaları bir kez daha TBMM Başkanlığına ileteceğiz. 

Tüm halkımıza çağrımızdır:

25 Mayıs’ta İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir, Tarsus, Burhaniye ve Fatsa'da alanlarda olacağız. Bütün halkımızı emeklilerin gerçekleştireceği bölgesel mitinglerimize desteğe ve dayanışmaya çağırıyoruz.

Ana muhalefet partisinin emekliler mitingi yapmasını önemsiyoruz.  Bizim açımızdan kıymetli bir girişimdir. Darısı diğer partilere...

Bütün üyelerimizi 26 Mayıs’ta CHP’nin Ankara'da gerçekleştireceği emekli mitingine katılmaya çağırıyoruz. Bölgesel yapacağımız mitinglerden sonra hep beraber Ankara’da olacağız.

İki gün gündem emekliler olacaktır.

İnsanca yaşamak istiyorsak, haydi dayanışmaya. Birleşe birleşe kazanacağız.

Direne direne kazanacağız.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık