En yüksek yevmiye 244 lira oldu

Milas Belediyesi, DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası ile yüzde 15’e varan yevmiye artışını kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzaladı.

En yüksek yevmiye 244 lira oldu
  • 25 Ocak 2020, Cumartesi 10:01

Milas Belediyesi, DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikasıyla Toplu İş Sözleşmesi imzaladı. Başkanlık makamında sendika temsilcisi ve Başkan Tokat arasında imzalanan sözleşme kapsamında 25 lira yevmiye artışı gerçekleşti. 145 işçiyi etkileyecek olan sözleşme, 1 Ocak 2020’den itibaren geçerli olacak. Sözleşmenin ardından, belediyede en yüksek maaş alan işçinin yevmiyesi 29 lira 20 kuruş artarak 244 lira 3 kuruş oldu. En düşük yevmiye ise 206 lira 59 kuruş oldu. Yüzde 15’e varan artış, Genel-İş Sendikası üyeleri tarafından coşkuyla karşılandı.
Sözleşme imzalama töreninin ardından bir açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Belediyemiz ve Genel- İş Sendikası arasında devam etmekte olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, anlaşmayla sonuçlanmıştır. Daha önce her fırsatta belirttiğimiz üzere; çalışanımızın enflasyon karşısında mağduriyet yaşamaması adına, özellikle günün ekonomik şartları göz önüne alınarak ve çalışanlarımızın yaşam koşulları dikkate alınarak güzel bir toplu sözleşme yaptığımızı düşünüyorum. Devletimizin çalışanlara vermiş olduğu zam oranı düşürüldüğünde yüzde 15’e varan bu artışlarla birlikte, sendikamıza, belediyemize ve çalışanımıza yakışan; günün şartları içerisinde çalışanımızı kesinlikle mağdur etmeyecek bir artış sağlandığını söyleyebilirim. Emek her zaman en yüce değerdir.” dedi.
Sendika Başkanı Uzay Kocabaş ise, “Başkanımız her zaman işçinin, arkadaşımızın yanında. Kendisini işçi gibi gören, onların yanında yürüyen başkanımıza ve komisyon üyelerimize teşekkür ediyoruz. Biz hep ‘son sözü işçi söyler’ dedik. Bu bizim şiarımız oldu. Dün tüm arkadaşlarımızı dolaştık. Bizden tek bir şey istediler. Onlar adına sizi kucaklamak istiyorum başkanım.” diyerek Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a sarıldı. 
 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık