Fethiye’de AKP’den ayrılan 132 kişi CHP’ye katıldı

Fethiye’de AKP'den istifa eden 132 kişi CHP’ye üye oldu. CHP’ye katılan 1.780 yeni üye için rozet takma töreni düzenlendi. Programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Muğla Milletvekili Burak Erbay, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, PM üyesi Hasan Efe Uyar, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir ile yaklaşık bin yeni üye katıldı. rozet takma törenine yaklaşık bin kişi katıldı. 132 kişi AKP’den ayrılıp CHP’ye üye oldu.

Fethiye’de AKP’den ayrılan 132 kişi CHP’ye katıldı
  • 14 Aralık 2021, Salı 10:33
 

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, "20 ayda büyük iş başardık. AKP'ye gönül veren kardeşlerimiz istifa ederek partimize katıldılar. Türkiye'nin önünde çok güzel günler var" dedi. 
İlçede CHP’ye rekor katılım olduğunu dile getiren CHP’li Başkan Mehmet Demir, “AKP’nin politikaları yurttaşları perişan etti. AKP’ye üyelikleri bulunan yurttaşlar, e devlet üzerinden istifa ederek partimize katıldı. Bizler de Genel Başkan Yardımcımız Oğuz Kaan Salıcı’nın da katılımı ile CHP’li olan yeni üyelerimize rozetlerini takıyoruz. Toplamda bin 780 kişi üye oldu” dedi. Törende ayrıca, Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit ile Antalya Bilim Kampında yaptığı çalışmalarla tanınan Fizikçi Elvan Kantar'ın da partiye resmi üye olmaları dikkat çekti. Parti rozetlerini ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kan Salıcı taktı.

AKP’den Ayrılıp Partimize Gelen Yurttaşlarımız “Hoş Geldiniz”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, partiye rekor katılımdan ötürü duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi. "AKP’nin politikaları ülkeyi felaketin eşiğine getirdi. Artık bunu tüm halkımız görüyor. Bugün burada gördüğüm muazzam manzaradan çok etkilendim. AKP’den ayrılıp partimize katılan yurttaşlarımıza hoş geldiniz diyorum. Aydınlık bir Türkiye için artık birlikte yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

  20 Yıl Önce Ülkede Yokluk Var Diyenler Bugün Dış Güçleri Suçluyor
Halkın 20 yıl önceki Türkiye’yi şu an aradığına dikkat çeken Salıcı, “20 yıldan bu yana Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarında yaşıyoruz. Büyük sözler vererek iktidara geldi. 2002 yılını hatırlayın. Bu ülkede yokluk var diyorlardı, vardı. Şimdi 2002’de gelmiş oldukları zamandaki yokluktan daha fazlası var. Bu ülkede yoksulluk var diyorlardı, vardı. Bu ülkede yasaklar var diyorlardı, sağolsunlar yasak olmayan bir şey kalmadı. AK Parti ülkeyi öyle bir hale getirdi ki 2002 yılında iktidarı devralmış olduğu dönemdeki koşulların çok çok ötesine geçti. 20 yılın sonunda.  Döndük dolaştık çok daha olumsuz, negatif bir yere geldik. Simidin 3 buçuk lira olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Asgari ücretin açlık sınırının altında olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Çayın yarım porsiyon satıldığı bir dönemde yaşıyoruz. Ekmeğin bayatının fiyatlandığı, fırında satıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Gübre fiyatının, un fiyatının her gün yukarıya doğru değiştiği bir ülkede yaşıyoruz. Ağır bir açlık, yoksulluk durumuyla karşı karşıyayız. İlk seçimlerde AKP'yi gönderip ülkeyi hep birlikte ayağa kaldıracağız” diye konuştu.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık