Gıda denetiminde 780 litre etiketsiz yağa el konuldu…

​​​​​​​* Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi kontrol görevlileri tarafından 780 LT etiketsiz yağ yediemine alındı. * Menteşe İlçesinde faaliyet gösteren gıda işletmelerinin rutin denetimleri esnasında 19.04.2021 tarihinde kolluk kuvvetlerine gelen etiketsiz olduğu ve ne olduğu bilinmeyen yağ satıldığına dair gelen ihbar üzerine İl Müdürlüğü gıda kontrol görevlileri tarafından denetim yapıldı.

Gıda denetiminde 780 litre etiketsiz yağa el konuldu…
  • 21 Nisan 2021, Çarşamba 10:42

“Sağlınız Önceliğimizdir. Alo 174 Gıda hattı ile bize ulaşabilirsiniz.” 

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İl Müdürü Barış Saylak “Halkın sağlığı önceliğimizdir. Her zaman gıda denetimlerine önem veriyoruz. Fakat ramazan öncesi aldığımız tedbirler doğrultusunda denetimlerimizi bu dönem daha da arttırarak devam ediyoruz. Pandeminin zorlayan şartlarına rağmen denetim ve  gelen ihbarları değerlendiriyor, çalışmalarımızı titizlikle yerine getiriyoruz. Burada bizler kadar sizlerin de işbirliği önemlidir.  Bu da son yapılan çalışmada haklılığımızı ortaya koydu. Yapılan ihbar sonucu etiketsiz olan, ne olduğu belirsiz  780 litre yağa imha edilmek üzere el koyduk. Kişiler hakkında da 5996 sayılı Kanun kapsamında yasal işlem başlattık. İhbar mekanizmasının gücüne inanıyor, önemsiyoruz. Gerek kolluk kuvvetlerine gerekse İl Müdürlüğümüze ait Alo 174 Gıda Hattıyla bize ulaşabilirsiniz.” dedi.     

Etiketsiz ve ne olduğu belli olmayan bu yağların ticaretini yapan kişiler hakkında  5996 Sayılı Kanun kapsamında yasal gerekli yasal işlemler yapılarak el konulan ürünlerin  imha edileceği belirtildi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık