Girgin’den TBMM’de “orman işçileri kadroya alınsın” çağrısı

CHP Muğla Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Süleyman Girgin, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Tarım ve Orman Bakanlığı’na çağrıda bulunarak, “Taşı yastık, toprağı döşek yapan orman işçilerinin sesine kulak verelim, orman işçilerimizi kadroya alalım” dedi.

Girgin’den TBMM’de “orman işçileri kadroya alınsın” çağrısı
 

Girgin konuşmasında, Muğlalı bir orman işçisinden aldığı mektubu okudu. Mektupta şu ifadeler yer aldı.

"Yazın köz üstünde yirmi dört saat çalışıyoruz, kışın buz üstünde yalnız bırakılmayalım. Havalar soğudu, yağmurlar yağdı; biz mevsimlik orman işçilerini unuttular. Kırk beş gün oldu, işten çıkarıldık, bir kuruş gelir yok. Onca yangın oldu, o zaman iş var; yangın söndü, kullan at, kendimizi ıslak mendil gibi hissediyoruz. Gelecek kaygısıyla yaşamak istemiyoruz. Birlikte işe başladığımız birçok arkadaşımla 45 yaşına geldik, çocukların üniversite zamanı geldi, hepimiz kara kara düşünüyoruz. Cep delik, cepken delik."

İŞÇİLERİN GELECEKSİZLİĞİ İLE ORMANA YÖNELİK POLİTİKASIZLIK ATBAŞI GİDİYOR

Bu konunun peşini bırakmayacaklarını belirten Girgin, “Orman işçilerinin ne kadar hayati bir işlevleri olduğunu geçen yaz yaşanan yangınlar sürecinde gördük. Ormana değer verecek bir politikanın bel kemiği ancak kadrolu orman işçilerine dayalı bir şekilde oluşturulabilir. İşçilerin geleceksizliği ile ormana yönelik politikasızlık atbaşı gidiyor. Acilen orman işçileri kadroya alınmalıdır” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık