Gönüllülüğün Önemine Dikkat Çeken Etkinlik

​​​​​​​5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü nedeniyle, Milas Gençlik Merkezi tarafından bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Gönüllülüğün Önemine Dikkat Çeken Etkinlik
  • 06 December 2023, Wednesday 11:16

Milas Kent Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte gençlik merkezi gönüllüleriyle bir araya gelinerek, bu özel günde, gönüllülüğün önemini vurgulamak ve gençler arasında farkındalık yaratmak amaçlandı.

Gönüllülük günü programına Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Emniyet Müdürü Fevzi Söztutar, İlçe Sağlık Müdürü Ergun Kırova, Milas İlçe Müftüsü Yusuf Yaşar, Milas Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ramazan Özcan, Milas Yurdu Müdürü Serkan Acarsoy, Milas Belediye Başkan Aday Adayı Barış Saylak, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Levent Akyer, Milas Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Nihat Yeşildağ, Milas Kızılay İlçe Temsilcisi Ayşegül Semerci Güneş ve Kızılay Gönüllüleri katılım sağladı.

Etkinlikte gönüllüler ve katılımcılar, matrak, ok atma, yüz boyama gibi gençlerin ilgisini çeken oyunlar ile gönüllülük faaliyetlerinin yer aldığı fotoğraf sergisi ve müzikler eşliğinde güzel bir gün geçirdi. Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke’nin yanı sıra protokol üyeleri de ok atma becerilerini sergiledi.

Düzenlenen etkinlikle ilgili bilgiler aktaran Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir: “Gençlik Merkezi Müdürlüğü, gönüllülük kapsamındaki faaliyetlerle gençlerin topluma katılımını teşvik ediyor. Milas Kent Meydanı'nda yapılan etkinliklerde gönüllüler, matrak, ok atma, yüz boyama, gönüllülük faaliyetleri sergisi, müzikler, çeşitli oyunlar ve kültürel paylaşımlar gibi çeşitli alanlarda topluma fayda sağlama amacıyla bir araya geldi. Bu tür etkinlikler, gençlerin sosyal sorumluluk duygusunu geliştirmeye ve topluma karşı daha duyarlı bireyler olmalarına yardımcı oluyor. Gösterdikleri çaba ve katılımlarıyla gençlik merkezi gönüllüleri, toplumsal dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kanıtladılar. Milas Gençlik Merkezi olarak 2023 yılında 352 gönüllülük faaliyeti gerçekleştirilmiş ve toplamda 35 bin kişi çeşitli etkinliklerde görev almış veya katılım sağlamıştır.”

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

Milas eczane
Site en altı
yukarı çık