Güllüklü gezi tekneleri su istiyor!..

Bilindiği üzere Güllük, Milas’ın en önemli iki-üç sahil beldesinden biri. Mandalya Körfezi’nde, dantel gibi koylar boyunca gelişen Güllük, aynı zamanda turistik bir belde. Gezi tekneleri, yaz aylarında, Güllük kalkışlı, Mandalya Körfezi’ndeki koylarda geziler düzenliyorlar. Güllüklülerin önemli gelir kalemlerinden biri gezi tekneleri..

Güllüklü gezi tekneleri su istiyor!..

Gelin görün ki, bu gezi tekneleri, gün boyu süren programlarına çıkarken, teknenin su ihtiyacını, böyle bir turizm beldesine yakışmayacak yöntemlerle sağlamaya çalışıyorlar. Teknelerini bağladıkları Güllük sahilinde, su ihtiyaçlarını medeni şekilde karşılayacak bir sistem kurulmamış henüz.

Bütün gezi tekneleri, bütün Türkiye’de, sahillerde uygulanan basit bir sistem istiyorlar. Tekne bağladıkları sahilde, kartlı sistemle çalışan ve hemen depolarını doldurabilecekleri bir düzeneğin kurulmasını istiyorlar. Turizm yapan teknelerin susuz tura çıkmalarının mümkün olmadığını belirten tekne sahipleri, şimdiki halde, çok ilkel yöntemlerle bu suyu dışardan getirterek teknelerinin su ihtiyacını gidermeye çalışıyorlar.

Tek istedikleri, teknelerini bağladıkları alanda kartla çalışan birkaç musluk!..

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık