Güney Ege’nin incisi “Milas Fuarı”nı 99 bin 169 kişi ziyaret etti

​​​​​​​Milas 15. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarına ev sahipliği yaptı. 14-17 Mart tarihlerinde düzenlenen fuara ilgi yoğundu. 204 katılımcı ve 400’ün üzerinde markanın yer aldığı Milas’ın fuarını 4 günde 99 bin 169 kişi ziyaret etti.

Güney Ege’nin incisi “Milas Fuarı”nı 99 bin 169 kişi ziyaret etti
  • 20 March 2024, Wednesday 13:36

14 Mart Perşembe günü saat 11.00’de kapılarını açan fuar 17 Mart Pazar günü saat 19.00’a kadar ziyaretçilerini kabul etti.  Geçen sene 98 bin 727 kişinin ziyaret ettiği fuarı bu sene ise 99 bin 169 kişi ziyaret etti.

14 Mart Perşembe günü başlayan fuarın ilk iki günü hafta içi olmasına rağmen yoğun ilgi görürken, hafta sonundaysa vatandaşlar fuara akın etti.  Ayrıca fuara en fazla kadın çiftçilerin ilgisi olduğu da gözlendi.

Fuar hakkında bilgiler veren Expoline Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Hakbilir, “14 Mart 2024 tarihinde büyük coşku ile Tariş Fuar Merkezi’nde açılışı gerçekleştirilen Milas 15. Güney Ege Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’mız 17 Mart 2024 Saat:19.00’da başarı ile kapılarını kapatmıştır. Türkiye’nin en fazla kadın çiftçisinin ziyaret ettiği Güney Ege’nin incisi fuarımıza bu yıl Milas’tan ve Türkiye genelinden gelen firmalarla birlikte toplam 204 firma stant açmış, 400 civarında marka ziyaretçilere sergilenmiştir. Bugüne kadar yapılan fuarlar içerisinde en başarılı ve verimli ilk üç fuardan biri olarak gerçekleşen fuarımızı 99.169 kişi ziyaret etmiştir.” dedi.

Destek verenlere de teşekkürlerini ileten Hakbilir, “Fuarımızın bu yıl gerçekleşmesinde emeği geçen Başta Muğla Valimiz Dr. İdris Akbıyık , Milas Kaymakamımız Mustafa Ünver Böke, Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat, Muğla Tarım İl Müdürümüz Muhammed Sevinç, Milas Ticaret Odası Başkanımız Sayın Reşit Özer, Milas Ziraat Odası Başkanı Kahraman Akar, Milas Süt Birliği Başkanı Sayın Ali İhsan Gezgin,  Milas Tariş Pamuk Kooperatifi Başkanı Halit Şenli, Tariş Zeytinyağı Kooperatifi Başkanı Kamil Gül, Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği başkanı Süleyman Gül olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerine teşekkür ediyorum. Ayrıca fuarımıza katılan milletvekillerimize, siyasi partilerin temsilcilerine, Türkiye’nin dört bir yanından fuarımızı ziyaret eden çiftçi ve çiftçi dostlarına, değerli firmalarımıza, fuarımızdaki firmaları ve faaliyetlerimizi duyuran yazılı ve görsel medya mensuplarına, tarım sektörü adına Expoline Fuarcılık ailesi olarak teşekkür ve şükranlarımızı sunarız.” şeklinde konuştu.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık