“Hasret bitiyor”

​​​​​​​2023-2024 balık av sezonu yasağı, gırgır ve trol av araçları ile avcılık (endüstriyel avcılık) yapan balıkçı gemileri için tüm denizlerde 15 Nisan’da başlayan balık av yasağı 31 Ağustos 2023 Perşembe tarihinde son bulacak. Balıkçılar 1 Eylül'de vira bismillah diyerek balık sezonuna başlayacak. Bu kapsamda Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen tören bu sene Milas Güllük Balıkçı Barınağı'nda düzenlenecek.

“Hasret bitiyor”

Milaslı balıkçıların `Vira Bismillah' denilerek denize uğurlanacağı 2023 Yılı Balık Avı Sezonu Açılış Töreni bu sene 31 Ağustos Perşembe günü saat 18:00’da Güllük Balıkçı Barınağı'nda düzenlenecek.  Program sonrasında tekneleriyle denize açılacak olan balıkçılar, bol ve bereketli bir sezon dileğiyle ağlarını denize bırakacak.

Balık av sezonu yasağın bitişini ‘hasret bitiyor’ diyen duyuran Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, “Av sezonunu güzel bir programla açacağız. 31 Ağustos akşamı da düzenlediğimiz etkinlikle balıkçılarımızın yanında olarak sezonu açacağız. Balıkçılarımızın Vira Bismillah diyerek denize bırakacakları ağların dolu dolu çekilmesini ve sezonun bereketli geçmesini diliyoruz. Saat 18:00’da davul zurna eşliğinde açılış ile başlayacak program sırasıyla resim sergisi, balıkçı barınağı dip temizliği, balıklandırma, folklor gösterisi, Protokol konuşmaları ve avcılık belgeleri takdimiyle devam edecek.  Saat 19:00’da yapılacak olan balık mezatının ardından, halka ücretsiz balık dağıtımı yapılacak. Program balıkçıların gemilerine binilerek “Vira Bismillah” demesiyle sona erecek. Bu güzel ve anlamlı etkinliğe tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dediler.

Endüstriyel avcılık yapan balıkçı gemileri için yeni balıkçılık av sezonu açılışı Akdeniz hariç tüm denizlerde 1 Eylül'de, Akdeniz'de ise 15 Eylül 2023'te başlayacak.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık