“Hastalıklardan Ari İşletme Projesi” Çalıştayı Yapıldı

6-7 Mart 2020 tarihlerinde Milas Güney Ege 11. Uluslararası Gıda ve Tarım Fuarı çerçevesinde, Milas Veteriner Fakültesi ve Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün birlikte düzenledigi "Hastalıklardan Ari İşletme Projesi Çalışmalarında Sorunlar ve Çözüm Önerileri" Çalıştayı 130 katılımcının çalışması ile başarıyla tamamlandı

“Hastalıklardan Ari İşletme Projesi” Çalıştayı Yapıldı
  • 11 Mart 2020, Çarşamba 9:40

Bodrum’da gerçekleştirilen 2 günlük Çalıştay, Milas Süt Birliği’nin sponsorluğunda gerçekleştirildi.
Çalıştayın Koordinatörlüğünü yapan Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Artay YAGCI ve Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış SAYLAK'ın açılış konuşmalarindan sonra başlayan sabah oturumunda mevzuatlar, sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili alanında uzman akademisyenler tarafından sunumlar yapıldı. Öğleden sonra yuvarlak masa çalışmalarında ise üreticiler, il ve ilcelerimiz başta olmak uzere bölgemizdeki veteriner hekimler, bölge enstitü yöneticileri ve akademisyenler 10'ar kişilik gruplar halinde sorunları tespit edip çözüm önerilerini dile getirdiler. Ertesi gün  yapılan toplantıda ise ortak sonuç bildirgesi hazırlandı. 
Milas Süt Birliği’nin sponsorluğunda yapılan Ari işletme mevzuatının iyileştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik yapılan çalıştay sonuç bildirgesi Tarım Orman Bakanlığı’na sunulacak.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık