Heraklia’yı dünya bisiklet ile tanıyacak

​​​​​​​Bu günkü Kapıkırı Köyü içerisinde kalan Bafa Gölü kenarındaki Heraklia, 3-4 Haziran tarihleri arasında Uluslararası MTB Dağ Bisikleti şampiyonasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Muğla ve Aydın Valiliklerinin himayelerinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü destekleri ile düzenlenecek olan BAFA ULTRA MTB Şampiyonasına başta Türki Cumhuriyetler olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinden Dağ Bisikleti tutkunlarının katılması bekleniyor.

Heraklia’yı dünya bisiklet ile tanıyacak
  • 11 Mart 2021, Perşembe 12:31

Ulusal ve Uluslararası birçok büyük organizasyona başarı ile ev sahipliği yaptıklarını belirten Muğla Bisiklet İl Temsilcisi İlker Cömert; “Bafa Gölü çevresi gerçekten çok önemli bir kültürel mirasa ev sahipliği yapıyor. Bununla beraber doğal güzelliklerinin de tüm dünya tarafından tanıması gerek. Geçtiğimiz sene Patara Granfondo Bisiklet yarışının ardından İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Dr. Zekeriya Bingöl’ün, Bafa gölü ve Heraklia’da bu tarz bir organizasyon yapılması önerisi üzerine, bölgede detaylı bir çalışma yaptık. Sağolsun müdürümüz son derece ilgili ve spor turizminin önemine inanmış bir yönetici. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ömer İlman’ın da destekleri ile bölgenin haritasını çıkardık. Gerçekten tarihi dokusu, doğal birikimi ile muhteşem bir parkur ortaya çıktı. Bafa, Aydın ve Muğla’nın ortak sınırını oluşturuyor. Muğla ve Aydın Valiliklerimizin himayesinde bu önemli organizasyonu yapmayı arzu ediyoruz. Bölgenin tanıtımına katkıda bulunmak, hem de, gelenekselleşen önemli bir MTB Şampiyonasını ilimize kazandırmak istiyoruz.” dedi.

Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl, birkaç defa Bafa Gölü kıyısında bulunan Gölyaka, Kapıkırı mah. ve Heraklia Antik Kentinde incelemelerde bulundu. Bisiklet Turnuvası ile ilgili uzun çalışmalar yaptı.

Yapılan açıklamada Bu bölgenin çok özel bir alan olduğu, özellikle bu tarz alternatif turizm faaliyetleri Muğla’da geniş ve önemli destinasyonlarının tanıtımı açısından son derece önemli olduğu, Kültür ve Turizm Bakanlığının, Muğla ve Aydın Valilerinin vereceği desteğin çok önemli olduğu vurgulandı.

Bölge için önemli olan Proje ile ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığımızın destek vermesi ile tüm dünyadan 25 den fazla ülkeden Dağ Bisikleti tutkunlarını Herkalia Antik Kenti’ne getirilmesi bekleniyor.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık