İçmesuyu çalışmaları aralıksız devam ediyor…

Milas’a Akgedik Barajı’ndan Milas’a içme suyu getirecek olan proje ile ilgili açıklama yapan DSİ Genel Müdürlüğü, projenin Arıtma Tesisi’nin yüzde 90, isale hattının ise yüzde 30’unun tamamlandığını, çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi.

İçmesuyu çalışmaları aralıksız devam ediyor…

“Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizin içme, kullanma ve sanayi suyu ihtiyacının önemli bir kısmı karşılanmaktadır. “Milas ve Yöresi İçmesuyu Temini Projesi” ile Muğla iline bağlı Milas ilçesi ve Beçin Mahallesinin 2045 yılına kadar içme-kullanma ve endüstri suyu ihtiyacının karşılanacağını” açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, “Tamamlanarak işletmeye açılan Akgedik Barajı’ndan yıllık 5 milyon m³ su temin edilecek olup içme suyu isale hattı ve arıtma tesisi inşaatları tamamlandığında Milas İlçesi ve Beçin Mahallesinde yılda yaklaşık 100 bin kişiye ilave memba kalitesinde içme suyu sağlanacaktır” dedi.

Proje kapsamında 19.640 m isale hattı, 21.000 m³/gün kapasiteli içme suyu arıtma tesisi, 2 adet içme suyu deposu ve 1 adet terfi merkezi bulunduğu belirtilen açıklamada, “Projenin su kaynağı olan Akgedik Barajında depolanan su ile aynı zamanda 14 bin 800 dekar tarım arazisinin sulanması sağlanmaktadır. Proje kapsamındaki içme suyu arıtma tesisinde % 90 ve isale hattında %30 mertebelerinde gerçekleşme sağlanmıştır” dendi.

Editör: Gülçin Erşen
Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık