İKİZKÖY DİRENİŞÇİLERİNE BAŞKAN TOKAT VE BAŞKAN ARAS’TAN DESTEK ZİYARETİ

Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, İkizköy’e gelerek, Akbelen Ormanı’nda gerçekleştirilen ağaç kesimine karşı direnen İkizköylülere ve orada bulunan vatandaşlara destek oldu.

İKİZKÖY DİRENİŞÇİLERİNE BAŞKAN TOKAT VE BAŞKAN ARAS’TAN DESTEK ZİYARETİ
  • 19 Temmuz 2021, Pazartesi 10:45

Köylülere destek olmak adına Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat’ın yanısıra, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Yatağan İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, CHP Muğla İl Kadın ve Gençlik Kolları, İl ve İlçe Yöneticileri ve Belediye Meclis Üyeleri de Akbelen Ormanı’na gelerek, gerçekleşen ağaç kesimine karşı direnen İkizköylülerin yanında oldular.

Ayrıca, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’la birlikte İkizköylülere destek ziyaretine gelen ünlü belgesel yönetmeni Nebil Özgentürk de, Akbelen ormanından Halk TV’ye canlı yayın gerçekleştirerek, İkizköy direnişini TV gündemine de taşıdı.

İkizköylülere destek olan ve orada bulunan vatandaşlarla sohbet eden Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, bir konuşma gerçekleştirdi.

‘Bu haklı mücadeleye destek vermek için buradayız’

Başkan Tokat; “Kendi topraklarımdayım şu anda. Ben de komşu Karacahisar köyündenim. Aynı şekilde İkizköy ve Akbelen’de olan kömür ve kamulaştırma tehdidi Karacahisar için de var . İki köy şu anda bu anlamda tehdit altında. Kendi topraklarımızı, kendi doğamızı, kendi insanımızı savunuyoruz. Kendi gelecek nesillerimizin haklarını şimdiden burada savunuyoruz. Bütün dünyada olduğu gibi ülkemiz de çevre tehdidi altında. Bu gördüğünüz kaliteli, nitelikli ormanlar maden sevdasıyla kesilmek ve bu alanlar kamulaştırılarak köylü buradan uzaklaştırılmak isteniyor. Tabi burada büyük yaşanmışlıklar var büyük hikayeler var. İnsanların topraklarından koparılması kolay bir şey değil. Özellikle şu anda dünyanın yaşadığı sıkıntılar göz önüne alındığında çevrenin ne kadar önemli olduğunu, gelecek nesiller için ne ifade ettiğini daha iyi anlamamız gerekiyor. Akbelen köylülerinin burada göstermeye çalıştıkları direnişin tüm insanlığa tüm dünyaya örnek olması lazım. Kadınlarımız, gençlerimiz, erkeklerimiz kararlı bir şekilde topraklarını koruma adına bu ormanı, çevreyi koruma adına büyük bir mücadele veriyorlar. Çok haklı bir mücadele, gururlanılması gereken bir mücadele. Bu haklı mücadeleye destek vermek için buradayız. Sonuna kadar bu köylüleri destekleyeceğiz” dedi.

İkizköylüler ve direnişe destek veren vatandaşlar, bölgeden hiç ayrılmadan nöbet tutmaya devam ediyorlar. Geçtiğimiz hafta, direnişçi köylüler daha evlerindeyken, orman kesim ekipleri, sabah ezanıyla birlilkte ormana girerek 20-30 ağacı kesmişler, köylülerin alana toplanarak kesime itiraz etmeleri sonrasında alandan ayrılmışlardı. O zamandan beri kesim için gelmiyorlar. Bu nedenle direnişçi köylüler, sürekli alanda nöbet tutmaya başladılar. Direnişin, önümüzdeki günlerde artan vatandaş desteğiyle devam edeceği anlaşılıyor.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık