Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli
Durmus Ozdemir

İkizköylüler’den 5. duruşmaya destek çağrısı

Akbelen ormanlarının kömür uğruna kesilmemesi için, ikizköylülerin mücadelesi 564 gündür nöbetli 4 yıldır devam ediyor. Nöbet  tutanlardan iki aktivistin jandarmaya müdahale ettikleri gerekçesiyle yargılanmalarına devam ediliyor. Beşinci duruşma bugün Milas Adliyesi’nde görülecek. İkizköylüller doğa sevdalılarını Adliye Koridorlarında kendilerine desteğe çağırıyor, bizi yalnız bırakmayın diyorlar.

İkizköylüler’den 5. duruşmaya destek çağrısı
  • 02 February 2023, Thursday 10:37

İkizköy Çevre Komitesi, yaptığı açıklama şu ifadelere yer verdi: “564 günü nöbetli, dört yıldır süren mücadelemiz boyunca jandarma müdahalesine, kötü muameleye, korkutma yıldırma politikalarına, gözaltılara ve baskılara maruz kaldık. Bunlar yetmezmiş gibi bir de ormanları koruduğumuz için yargılanıyoruz. Ama bunların hiçbiri bizi yıldıramayacak. Haklı ve onurlu mücadelemizden vazgeçiremeyecek.”

Destek açıklaması şöyle: 

“Akbelen Ormanı nöbetimizin 25. gününde, 10 Ağustos 2021 gecesi jandarma müdahalesi ile darp edilerek nöbet alanından atılmıştık. Bu kötü muamele yetmezmiş gibi iki arkadaşımız hakkında jandarmaya mukavemet suçlamasıyla dava açıldı. Bu davada 5. celse 2 Şubat Perşembe günü (bugün)  saat 14:00’de Milas Adliyesi’nde görülecek.

 Dostlarımızı dayanışmaya çağırıyoruz.

Asıl görevi ormanları korumak olanlar; ağaçları kesen şirketi değil, ormanı şirketten koruduğumuz için bizleri yargılıyor.

564 günü nöbetli, dört yıldır süren mücadelemiz boyunca jandarma müdahalesine, kötü muameleye, korkutma yıldırma politikalarına, gözaltılara ve baskılara maruz kaldık. Bunlar yetmezmiş gibi bir de ormanları koruduğumuz için yargılanıyoruz. Ama bunların hiçbiri bizi yıldıramayacak. Haklı ve onurlu mücadelemizden vazgeçiremeyecek.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis