İkizköylülerin avukatından Çevre Bakanlığı’na yeni dilekçe: “Yeniköy ve Kemerköy Termik Santrallerinin Faaliyetlerine Son Verilmelidir”

İkizköy’de Akbelen Ormanı’nın yok edilmesine karşı mücadele eden “Karadam Karacahisar Mahalleleri Doğayı, Doğal Hayatı Koruma ve Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği” avukatı Av. Arif Ali Cangı, Kemerköy ve Yeniköy Termik Santrallerinin Çevre İzinlerinin, kriterlere uymadan verildiğini belirterek, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na verdiği dilekçede, her iki santralin de kapatılması gerektiğini belirtti.

 İkizköylülerin avukatından Çevre Bakanlığı’na yeni dilekçe: “Yeniköy ve Kemerköy Termik Santrallerinin Faaliyetlerine Son Verilmelidir”
  • 17 August 2023, Thursday 11:35

Müracaat dilekçesinde, kısaca şu görüşlere yer verildi:

“Yeniköy ve Kemerköy Termik Santralleri kuruldukları günden bu yana havamızı, suyumuzu, toprağımızı kirleterek çalışmaya devam etmektedir. 31.12.2019 bu santrallerin çevre yatırımlarını tümüyle tamamlamak için son tarihti. Santraller kendilerine hukuken tanınmış süre içinde bu yatırımları tamamlamadıkları gibi bugün dahi çevre yatırımları hala tümüyle tamamlanmış değildir. Buna rağmen santrallere çevre izni verilmiş olması hukuka aykırıdır. Santralleri işleten şirket dahi yatırımların hala tamamlanmamış olduğunu beyan etmektedir. Yıllardır devam eden bu hukuksuzluğun bugün itibari ile sona erdirilmesi, hukuka aykırı verilmiş olan çevre izinlerinin iptal edilmesi için Bakanlığa başvurumuzu yaptık. Çevre İzni olmayan santraller çalıştırılamaz acilen faaliyetlerine son verilmelidir.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık