Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

İnce: Vatandaşı Berbere Gidemez, Ekmek Alamaz Duruma Getirdiler

​​​​​​​İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Av. Gürsel İnce, son günlerden toplumda geniş yankı bulan zamlar hakkında açıklamalarda bulundu. İnce; “Vatandaşımız berbere gidemez, evine ekmek götüremez hale getiriliyor. Temel ihtiyaçlara yapılan zamlarla artık her şey lüks haline gelmiştir" diyerek hayat pahalılığına vurgu yaptı.

İnce: Vatandaşı Berbere Gidemez, Ekmek Alamaz Duruma Getirdiler
  • 19 January 2024, Friday 20:54

Temel gıda maddesi olan ekmek, artan fiyatıyla vatandaşları ekonomik açıdan zorlamaya devam ediyor. Ekmek almak eskisi kadar kolay olmazken, bir yandan da temel kişisel bakım ihtiyaçlarından biri olan berbere gitmek lüks hale gelmiş durumda.  Ekmek fiyatlarının 7.5 TL'den 10 TL'ye yükselmesi ve berber hizmetlerinin 300 TL'ye çıkması, birçok vatandaşı hayat pahalılığı ile baş etmekte zor durumda bırakıyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Av. Gürsel İnce; " Yapılan son zamlar sonrası zaten beli iyice bükülmüş vatandaşımız, artık yere düştü diyebiliriz. Önümüzdeki günlerde vatandaşların hem temel gıda ihtiyaçlarına ulaşmada hem de kişisel bakımlarını sürdürmede ciddi zorluklar yaşadığı bir tabloyu göreceğiz" dedi.

"EMEKLİYE YAPILAN ZAM KABUL EDİLEMEZ"

Yeni yılın ilk haftalarında yürürlüğe giren zamların yanında emeklilere yapılan zamların adeta komik kaldığını ifade eden İnce; “Açlık sınırının 14.431 TL, asgari ücretin ise 17.002 TL olduğu ülkemizde emekli vatandaşlarımızın maaşlarına yapılan zam kabul edilemez. Fiyatlar böyle olduğu sürece emeklilerimiz için geçinmeyi bırakın yaşamak dahi çok zor hale gelmiştir. İYİ Parti olarak en düşük emekli maaşının acilen asgari ücret seviyesine getirilmesi ve intibak düzenlemesinin bir an önce yapılması hususunda iktidara çağrımızı yineliyoruz.” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis