İşte bu güzel haber...

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA SOKAK HAYVANLARINI BESLEYENLERE, EVDEKİ HAYVANLARINI GEZDİRENLERE CEZA YOK! VERİLEN CEZALAR DA İPTAL EDİLECEK...

İşte bu güzel haber...

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma yasağı uygulanan 31 ilin valiliklerine talimat göndererek düzenli olarak sokak hayvanlarını besleyenlerin, ÖZEL İZNE GEREK GÖRÜLMEDEN besleme bölgelerine yemek götürme amacıyla sokağa çıkabilmesinin önünü açtı... Sokağa çıkma yasağı sırasında sokak hayvanlarına düzenli olarak besleme yapanlara veya evdeki köpeklerini sokağa gezdirmeye çıkaranlara kesilen cezalar da iptal edilecek. Bu konuda kesilen cezaların iptali ve bilgi almak için 0 850 304 99 87 veya 0 533 445 88 83 numaralı telefonlardan bilgi alınabilir.
HAÇİKO (Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği) kurucu başkanı Ömür Gedik, sokağa çıkma yasağının uygulandığı illerde hayvanseverlerden gelen “köpeğimizin ihtiyaçlarını karşılamak için çıktığımızda ceza kesiyorlar” tepkilerinden sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü. Soylu kesilen cezarlarla ilgili olarak, “Bu konuda talimatım ceza kesilmemesi yönünde, ceza kesilmesi söz konusu değildir, kesilen cezaları da iptal edeceğiz” dedi.
Soylu, Ömür Gedik’e yaptığı açıklamada, “Hayvanseverler köpeklerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çok uzağa gitmeden evlerinin önüne çıkabilirler, bu konuda talimatım ceza kesilmemesi yönünde, ceza kesilmesi söz konusu değildir, kesilen cezaları da iptal edeceğiz” dedi.
Soylu, besleme yapan gönüllerin de kaymakamlıklarla ve belediyelerle koordineli olarak sokak ve bölge beslemelerine devam edebileceklerini söyledi. Bakan, kaymakamlık ve belediyelerin karantina süresince sokak ve orman beslemeleri yapması konusunda talimat verdiğini de yineledi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık