İYİ Parti’den Esnaf Odası’na ziyaret

İYİ Parti Milas teşkilatı, geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulda güven tazeleyen Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim’i ziyaret etti. 

İYİ Parti’den Esnaf Odası’na ziyaret
  • 07 Nisan 2022, Perşembe 9:29
 

Geride bıraktığımız Ocak ayında kongrelerini ardı ardına tamamlayan ilçemizdeki sivil toplum kuruluşlarına yönelik İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı’nın ‘hayırlı olsun’ ziyareti sürüyor. Geçtiğimiz hafta Milas Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası’na yapılan ziyaretin ardından bu kez, başkanlığını Celal Devrimin yaptığı Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası ziyaret edildi.

İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Kasım Özkan, “Yıllardır Milaslı esnafın iyi ve kötü gününde, düğün-nişan-cenaze-hastalık gibi mutlu gününde, üzüntülü ve zor günlerinde yanında olan bir yönetim anlayışınızla, Esnaf Odası’ndaki başarılı çalışmalarınızı, yine ilçemiz için çok önemli bir kurum olan Milas Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi’ne da taşımış olmanız, Milaslı esnaf başta olmak üzere hepimiz için, tüm toplum için son derece önem arz etmektedir. Bu anlamda şahsınızı ve her iki kurumun yönetimleriyle çalışanları kutluyoruz.” dedi.

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve aynı zamanda Milas Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Celal Devrim ise, oda başkanlığında 5’nci dönemde olduğunu, ilk günden ortaya koyduğu ilkelerden taviz verdiğini belirterek; “Geçmişte siyaset yaptım, belediye meclis üyeliği yaptım ve bu göreve de çevremin ve özellikle üyemiz olan birçok esnafın ısrarıyla geldim. İlk günden itibaren, birlikte yola çıktığımız arkadaşlarımızla birlikte ortaya koyduğumuz ilkelerden taviz vermeden bugünlere geldik. Bu süreçte üye sayımız iki katına çıkarken, farklı yönetim anlayışımızla tüm üyelerimizin her anında yanı başlarında olmaya gayret ettik. İnsanız, mutlaka eksiğimiz-hatamız olmuştur ancak gerçek sahibi üyelerimiz olan bu odayı, aldığımız noktadan bir adım öteye götürmek için çalıştık. Yürüyüşümüzden, yolumuzdan, yönetim anlayışımızdan taviz vermedik, vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.


“1 MİLYONDAN 14 MİLYONA ULAŞTIK.”
Milas Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi’nin çalışmaları hakkında kısa bir bilgi aktaran Başkan Celal Devrim; “Başlangıçta her dört kişiden biri kredi alabilirken bugün, her dört kişiden 3’ü kredi alacak duruma geldi. Göreve geldiğimizde 1 milyon lira civarında plasmanımız varken bugün 14 milyonun üzerine çıktık. Aslında şartlar uygun olsa bu rakamın çok üzerinde oluruz. Buna rağmen başlangıç noktasından bu noktaya gelme açısından bakıldığında Türkiye genelinde, büyüme hızı olarak ilk sıradayız. Hepimiz aynı gemide olduğumuzu unutmadan, içinde bulunduğumuz sorunları birlikte çözmeye gayret etmeliyiz. Çünkü gidecek başka bir ülkemiz yok. Makam-mevki-koltuk ve görevler gelip geçicidir. Önemli olan görevde kaldığınız sürede yaptığınız ve geride bıraktıklarınızdır. Bu anlamda sizler de çok zorlu bir görevi yapıyorsunuz. Bize düşen, bu noktada sizlere başarı dilemektir.” dedi.

Ziyarette, İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Kasım Özkan ve yönetim kurulu üyesi Mehmet Korucu tarafından Oda Başkanı Celal Devrim’e, el dokuma halı Atatürk portresi hediye edildi.

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık