İYİ Partililere Çomakdağ’da Coşkulu Karşılama…

Belediye Başkan Adayı Mehmet Çayırlı, İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Gürsel İnce, Belediye Meclis Üyesi Adayları, İYİ Parti Milas Yönetim Kurulu Üyeleri ve Partililer, ilçenin kültür turizminde önemli bir yer tutan Çomakdağ (Kızılağaç) Mahallesi’nde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Başkan Adayı Çayırlı, 31 Mart seçimlerinin bir yerel seçim olduğunu, nasıl muhtar seçerken partisine bakılmadığını; liyakatine, dürüstlüğüne, çalışkanlığına bakılarak seçildiğine vurgu yaparak belediye başkanı seçerken de partizanca davranılmaması gerektiğini söyledi.

İYİ Partililere Çomakdağ’da Coşkulu Karşılama…
  • 05 March 2024, Tuesday 15:01

Gerçekleşen vatandaş buluşmasında İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Gürsel İnce, belediye Meclis üyesi adaylarını tanıttıktan sonra İYİ Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın Prof. Dr. Metin Ergun olduğunu, kendisinin yoğun programı vesilesiyle programa katılamadığını ancak hemşerilerine çok çok selamının olduğunu ilettikten sonra sözü İYİ Parti Milas Belediye Başkan Adayı Mehmet Çayırlı’ya bıraktı.

İYİ Parti Milas Belediye Başkan Adayı Mehmet Çayırlı, 31 Mart seçimlerinin bir yerel seçim olduğunu, nasıl muhtar seçerken partisine bakılmadığını, liyakatine, dürüstlüğüne, çalışkanlığına bakılarak seçildiğine vurgu yaparak belediye başkanı seçerken de partizanca davranılmaması gerektiğini söyleyerek; “Milas ve Muğla Büyükşehir Belediyesi yıllardır CHP’li arkadaşlar tarafından yönetildi ancak istenilen hizmeti vatandaşımız bir türlü alamadı.

Bugün ben dahil hiçbir Milaslı hemşehrim ilçe belediyesinin hizmetlerinden memnun değiliz. Hizmet almak için illaki belediyenin genel iktidardan olması gerekmiyor. Bakın Eskişehir, Aydın, Çanakkale gibi birçok il, muhalefet partileri tarafından yönetiliyor. Bu belediyeler son derece başarılı iseler neden aynı başarı Muğla’da, Milas’ta yok? Demek ki burada bir vizyon eksikliği var.  Oysa Muğla ve tüm ilçelerine baktığınızda kaynakları son derece güçlü ve vatandaşın istediği, beklediği hizmetleri sağlaması için yeterli.

5 yıldır ben ve üç arkadaşım belediye meclis üyeliği yapıyoruz. Hatta ben ve Ali Kurt arkadaşım birer yıl da başkan yardımcılığı yaptık. Belediye bütçesinin ne olduğunu, hizmetleri vatandaşa ulaştırma noktasında yeterli olduğunu gördük. Bizim teklifimizle bazıları da hayata geçirildi ancak yeterli mi, hayır! Bu kent, bu kentte yaşayan tüm vatandaşlarımız daha fazlasını ve en iyisini hak ediyor.

DENENMİŞLERDEN MEDET UMMAK KİMSEYE FAYDA GETİRMEZ…

Dünyada kabul görmüş ‘Yeni Nesil Belediyecilik’ anlayışını Milas’ta da tesis etmek istiyoruz. 20 yıl önce bu görevi yapanların hangi başarıyı elde ettikleri, bu kentin geleceğine ne kattıkları ortada! Kaldı ki o yıllarda hizmet alanı bugünden daha dar bir alandı. O gün ilçeye bir şey veremeyenlerden bugün ne beklenebilir? Ben açıkça söyleyeyim Milas’ı 20 yıl götürmekten başka bir işe yaramaz.

Diğer taraftan ‘Oy yoksa hizmet de yok’ diyen anlayışın temsilcileri, sanki ülkeyi 22 yıldır kendileri yönetmiyormuş, bugün yaşanan sorunları kendileri yaratmamış gibi sorunları kendilerinin çözeceklerini, Milas’ın hak ettiği hizmetleri kendilerinin getireceğini söylüyor. Sormazlar mı yıllardır biriniz genelde, diğeriniz yerelde iktidardınız. Neden yapmadınız diye…

Emeklinin, çiftçinin, çalışanın, köylünün hali ortada! 45 liradan mazot alıp tarlasını ekip biçmesini, üretmesini bekleyenlere cevap, 31 Mart’ta milletin gerçek efendisi üreten köylü tarafından verilecektir elbette. Diğer taraftan ‘Nasılsa kazanırız’ diye vatandaşın taleplerini, isteklerini, ihtiyaçlarını görmezlikten gelen, sosyal belediyecilik adı altında kaynakları heba eden bir zihniyetin devrinin kapanması gerekiyor. Birileri devletin tüm imkanlarını kullanarak seçim kampanyası yürütürken, öbürü de belediyenin imkanlarını, araçlarını, çalışanlarını kendi seçim çalışmalarında kullanıyor. Yani birbirlerinden farkı yok. Artık Milas’ın ‘Üretim Odaklı’ yeni nesil belediyecilikle tanışmasının vakti geldi.

Kuracağımız tesisle çiftçinin ürettiğini gerçek bedeliyle satmasını sağlayacak, Milas’ın coğrafi işaret almış zeytinini, zeytinyağını, balını, künarını, çaykama böreğinin pazarlanmasında yardımcı olacak, bir belediyecilik anlayışıyla tanışmasının vakti geldi.

MUHTARLARA, MAHALLESİNİN NÜFUSUNA GÖRE MADDİ DESTEK…

Muhtarlara, mahallesinin nüfusuna göre maddi destek sağlanırken, aynı köyde ikamet eden işsiz gençlere de istihdam sağlayacak çözümlerle karşınızdayız.

İlçenin hangi noktasında olursa olsun, gerçek manada maddi sıkıntı içerisinde bulunan vatandaşlara belediye bütçesinden maddi destekte bulunarak hayatlarını kolaylaştıracak çözümlerle karşınızdayız.

TAMAM, HALLEDERİZ SÖZÜNÜ VE DÖNEMİNİ RAFA KALDIRACAĞIZ

Kimseyi boş vaatlerle kandırmak, tutamayacağımız sözleri vermek bizim anlayışımızda yok. Seçime kadar her şeye tamam deme, boş vaatlerle insanımızı kandırma, tama hallederiz deyip seçimden sonra bahane üretme dönemini rafa kaldıracağız. Böyle bir zihniyette olmayacağız.

Milas Belediyesi’nde Mali ve Personel Disiplinini tesis ederek, hizmetin hızlı ve etkin olmasını sağlayacağız.

Yaklaşık 2 aydır mütevazı bir bütçeyle seçim çalışmalarını yürütüyoruz. Seçmenin gözünü boyamak, şov yapmak için harcayacağımız milyonlarımız yok ancak hizmet edecek yüreğimiz, cesaretimiz ve vizyonumuz var. Sizin desteğinizle sizlere, hak ettiğiniz hizmeti ulaştırmak istiyoruz” diyerek Çomakdağlı seçmenden destek istedi.

Konuşmasının ardından sinevizyondan projelerini anlatan Çayırlı, vatandaşların sorularını yanıtladı. Çayırlı ve arkadaşları aynı gün; Avşar, Yaşyer ve Damlıboğaz mahallerindeki vatandaşları da ziyaret ettiler.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık