Kapatılmak istenen Tüm Emekli Sen’den basın açıklaması:

​​​​​​​“BU DAVA 13 MİLYON EMEKLİNİN HAK ALMA MÜCADELESİNE KARŞI AÇILMIŞTIR”

Kapatılmak istenen Tüm Emekli Sen’den basın açıklaması:

Ankara Valiliği’nin, Tüm Emekli Sen’in kapatılması için dava açmasıyla ilgili olarak, Türkiye’nin her yanında olduğu gibi Milas’ta da Tüm Emekli Sen Milas Temsilciliği, dün saat 17:30’da Atapark’ta bir basın açıklaması yaptı. Tüm Emekli Sen Milas İlçe Temsilcisi Mustafa Ali Demirci tarafından okunan ve sık sık sloganlarla kesilen basın bildirisi şöyle:

“Basına ve kamuoyuna..

Bugün ülkemizdeki hukuksuzluğa bir yenisi daha ekleniyor.

Şubat 2017 tarihinden bu yana faaliyet gösteren, mahkeme kararıyla kütük sıra numarasını alan sendikamız Tüm Emekliler Sendikasına kapatma davası açılıyor.

Kuruluşu, faaliyetleri, örgütlenmesi Türkiye’nin de taraf olup imzaladığı, dolayısıyla yasa hükmünde olan uluslararası sözleşmelerle anayasal güvence altına alınmış, kapatılmak istenen sendikaların lehine sonuçlanmış sayısız  mahkeme kararları olmasına rağmen, Ankara Valiliği  hukuk tanımaz anti demokratik bir yaklaşımla dava açıyor.

Biz sendika olarak bu davanın hukuksuz olduğunu, yasalara aykırı olduğunu biliyoruz.

Biliyoruz ki,

Bu dava Tüm Emekli Sen’in yürütmüş olduğu ve 13 milyon emekliyi doğrudan ilgilendiren hak alma mücadelesine karşı açılmıştır.

Barış isteyen, kardeşlik isteyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

Ülkemizdeki bütün değerlerde pay sahibi olan emeklileri açlığa mahkum eden zihniyetle mücadele eden Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

Bütçeden emekliler için ayrılan payın artırılması için mücadele eden Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

Bu dava sağlık hizmetlerinde emeklilerden alınan katkı payları kaldırılsın diyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

Bu dava “demokrasi mücadelesinden emekli olunmaz” diyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

Sendikalar dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de emekçilerin, çalışanların ve emeklilerin hak arama ve hak alma örgütleridir.

Hak mücadelesi yaparken sadece ve sadece üyelerine ve haklı mücadelelerine güvenirler. Oradan aldıkları güçle mücadelelerini sürdürürler.

Bizler mücadelemizi sadece emeklilerin hak mücadelesi ile sınırlı görmüyoruz. Ankara Valiliğinin hukuk dışı tutumuna karşı da mücadele ediyoruz.

Ankara Valiliğinin hukuk tanımaz tutumu bizim sendikal örgütlenmemizin önünde bir engel olamaz.

Var oluşunu kendi üyelerine ve 13 milyon emeklinin fiili ve meşru demokratik mücadelesine dayandıran Tüm Emekli Sen, hak alma ve emek, demokrasi, barış mücadelesine her şart altında devam edecektir.

Tüm Emekli Sen Kapatılamaz

Yaşasın Tüm Emekli Sen

Tüm Emekliler Sendikası Merkez Yürütme Kurulu”

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık