Kazılan yerler 3-4 ay kapanmayacak

Milas Muhtarlar Derneği binasında merkez ve kırsal mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Tokat’a Muhtarlık  İşleri Müdürü Güray Emiroğlu ve CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya da eşlik etti. Muhtarlara bilgi veren Başkan Tokat, doğalgaz çalışmaları sırasında kazılan yerlerin 3-4 ay boyunca kapanmayacağını belirterek vatandaşların sabırlı olmasını istedi.

Kazılan yerler 3-4 ay kapanmayacak
  • 21 Nisan 2022, Perşembe 9:21
 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat , ilçe genelinde görev yapan mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. 2022 yılının Milas Belediyesi olarak yatırım yılı olacağını belirten başkan Tokat, kazı çalışmaları başlayan doğal gaz süreci ile de ilgili de açıklamalarda bulundu. Parke taşı alım ve döşenmesi işinin ihalelerinin yapıldığını ve çalışmaların başladığını  dile getiren Başkan Tokat, diğer alanlardaki çalışmaların bayındırlık birimine alınacak personel sonrası hız kazanacağını söyledi.

Birçok mahalleye sosyal alanlar ve pazar yerleri geliyor
İhale süreçlerinin yaşanan fiyat artışları nedeniyle sıkıntılı geçtiğini belirten Başkan Tokat; "Milas Belediyesi olarak yoğun bir çalışma programına girdik. Bazı müteahhit firmalar yaşanan fiyat artışları nedeniyle ihalelere girmiyor. Bu anlamda biraz sıkıntı yaşasak da  yine de birçok alanda ihalelerimizi tamamlıyoruz. Bafa Pazar Yeri çalışmamızı tamamlayıp hizmete sunduk. Önümüzdeki süreçte Güllük, Selimiye, Kısırlar , Beyciler (Dörtyol Mevkii), Beçin gibi birçok mahallemize modern pazar yeri ve çok amaçlı sosyal  alan kazandıracağız. Güllük Mahallemizde sahil düzenleme  çalışmalarımıza birkaç gün içerisinde başlıyoruz. Ören alt yapı projesi de başlıyor. Çalışmaların sahil kesiminden başlamasını istedik. Burada çalışmalar bittiğinde Ören sahil yolu projemize hemen başlayacağız. Bildiğiniz gibi asfalt şantiyemizi kuruyoruz. Çok yakında hizmete girecek, böylece mahallelerimizden gelen talepleri hızlı şekilde yerine getireceğiz." dedi.

"Emeği geçenlere teşekkür ediyorum"

Cumhuriyet Mahallesi'nde ilk kazmanın vurulduğu doğalgaz çalışmalarına değinen ve Milas’a doğalgaz getirilmesi sürecinin çok uzun yıllar öncesine dayandığını belirten Başkan Tokat,  “Doğalgaz için çok mücadele verdik ve sonunda bu mücadeleyi kazandık. Hem Milas’ın hava kirliliği hem de Organize Sanayi Bölgemizin tamamlanıyor olması nedeniyle doğalgazın gelmesi elzemdi. Bu süreçte bize çok destek olan başta Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan olmak üzere, tüm Muğla milletvekillerimize, çok değerli kaymakamlarımıza, tüm siyasi partilerin kıymetli ilçe başkanı ve yöneticilerine, sivil toplum kuruluşlarımıza, BOTAŞ’a, Akmercan Firmamıza ve emek veren tüm paydaşlara Milas halkı adına yürekten teşekkür ediyorum.”dedi.

Kazılan yerler 3 ya da 4 ay kapanamayacak

Cumhuriyet Mahallesi'ndeki çalışmalar 3 ay sürecek diyen Başkan Tokat,”Karpuzludan gelmesi planlanan doğal gazın yaşanan sorunlardan sonra Yatağan üzerinden getirilmesine karar verildi ve Cumhuriyet Mahallemizden başladı. Beçin, Ören, Selimiye, Bafa, Güllük mahallelerine de doğalgaz verilecek. Milas için çalışmalar 2022-2023 yıllarında tamamlanacak ancak beldeler için net bir tarih yok. Çalışma yapılan ve boru döşemesi tamamlanan alanları  3 ya da 4 ay kapatamıyoruz. Evlere gaz verilecek, gerekli kontroller sonrası sızıntı yoksa o zaman kazılan alanlar kapatılacak. Bu süreç esnasında vatandaşlarımızdan sabırlı olmalarını rica ediyoruz.”dedi

Muhtarların sorunlarını dinleyen Başkan Tokat, “Bildiğiniz gibi Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüzü kurduk ve Güray Emiroğlu müdürümüzü atadık. İstek ve önerilerinizi bu müdürlüğümüz üzerinden iletebilirsiniz.” dedi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık